En Sıcak Konular

İnce: Meclis kendi söküğünü dikemedi

30 Ocak 2012 15:09 tsi
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 8 milletvekilinin halen hapiste olduğunu belirterek, ''Bu Meclis bütün bu afları çıkarmış olmasına rağmen kendi söküğünü dikemeyen terzi konumundadır'' dedi.

Partisinin il teşkilatı yöneticileriyle Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ı ziyaret eden İnce, kendi memleketinde ilk kez resmi törenle karşılandı.

Başkan Koçal'ın çiçek verdiği İnce, daha sonra tören mangasını selamladı.

Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlandıran Muharrem İnce, ''Bu ülkede parlamentoya sesleniyorum buradan. Dopingli atlara af çıkardı bu Meclis, şikecilere çıkardı, İngiliz viski şirketlerine çıkardı, naylon faturacılara çıkardı, PKK'lılara 'eve dönüş yasası'nı çıkardı. Her şeyi çıkardı, herkese af çıkardı bu Meclis. Öğrenci affı çıkardı, mali af çıkardı, imar affının sayısını ben de hatırlamıyorum ama 8 milletvekili halen içeride. Bu Meclis bütün bu afları çıkarmış olmasına rağmen kendi söküğünü dikemeyen terzi konumundadır'' dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, hafta sonu Yalova'da yaptığı konuşmada ''Biz 21. yüzyılın partisiyiz, diğerleri 20. yüzyılın partisi'' ifadesini kullandığını belirten bir gazetecinin sorusu üzerine İnce, ''Doğru bir tanımlama yapmış'' karşılığını verdi. İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çünkü biz dünyanın en eski 10 partisinden birisiyiz. Yani yüz yıllık bir partiyiz. Eğer bunu kastetmişse doğru bir benzetme yapmış. Biz İçişleri Bakanlığına dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değiliz. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinin devamıyız. Savaş meydanlarında kurulmuş bir partiyiz. Bizim kadar, CHP kadar, dünyada köklü, eski, bir çınar niteliğinde olan 10 tane parti var. Biz onlardan birisiyiz. Ne partiler gördü bu Türkiye. Biz çınarız, onlar su kabağı. Su kabağı çınar kadar hızlı büyür ama kırağıyı gördü mü başını eğer. Ne kara kışlar gördü bu parti ama başını eğmedi.''

İktidar partisinin teşkilat başkanlarını Ankara'ya çağırıp ''Sen aday ol'' dediğini öne süren Muharrem İnce, ''Ankara'ya çağırıp 'sen aday olacaksın' deyip sonra Yalova'ya gönderiyorlar, bunun adı demokrasi oluyor. Biz kendi yöntemlerimizle, Ankara'ya çağırmadan, Yalova'da ikna edebilirsek ederiz, edemezsek herkes yarışır, aday olur. Bizde demokrasi var, normaldir'' dedi.

İnce, memleketi Yalova'da resmi törenle karşılanmasına ilişkin de ''Sayın başkanın jestidir, teşekkür ediyorum kendisine. Sayın Başkan'la medyada atıştığımız haberleri vardı, milletin işinde küslük olmaz. Zaten düzelttik'' diye konuştu.

Muharrem İnce, daha sonra Başkan Koçal'la bir süre görüştü.


AA

Bu haber 476 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,454 µs