En Sıcak Konular

'Dolmabahçe CD'si müvekkilime ait değil

29 Ocak 2012 18:54 tsi
'Dolmabahçe CD'si müvekkilime ait değil
Ergenekon davası sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı, Dolmabahçe görüşmesiyle ilgili davaya konu olduğu belirtilen CD'nin müvekkilinin evinde çıktığı iddialarının doğru olmadığını savundu.

Tolon'un avukatı söz konusu CD'nin müvekkilinin oğluna ait evde kendisinin yokluğunda yapılan aramada elde edildiğini belirtti.

Dolmabahçe görüşmesine ilişkin açılan davada, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkında gizli bilgiler içerdiği iddia edilen CD'ye yayın yasağı getirilmişti. Basında yer alan haberlerde söz konusu CD'nin Tolon'un evinde bulunduğunun ifade edilmesi üzerine, avukatı İlkay Sezer yazılı açıklama yaptı.

Daha önce de aynı konuda yine açıklama yaptığını hatırlatan Sezer, "Bu açıklamalara rağmen 28 Ocak 2012 ve 29 Ocak 2012 tarihli bazı basın yayın organlarında yayınlanan çeşitli haberlerde, kamuoyunda 'Fikri Sağlar-Büyükanıt Davası' olarak anılan davada delil olarak sunulan bir CD'nin müvekkilimiz Ahmet Hurşit Tolon'un evinde yapılan aramada bulunduğuna yönelik tamamıyla gerçek dışı beyanlarda bulunulması karşısında, kamuoyuna yeniden açıklamada bulunmak zorunluluğu hasıl olmuştur." dedi.

Habere konu CD'nin, Tolon'a ait konutlarda yapılan aramalarda elde edilmediğini belirten Sezer, "Daha önce çeşitli basın organlarında da yer aldığı üzere, müvekkilimizin oğlunun şahsi konutunda, yokluğunda, kapısının kilidi çilingir marifetiyle açtırılarak yapılan hukuka aykırı arama neticesinde elde edildiği ileri sürülen, ancak arama tutanaklarında yer almayan düzmece elba marka bir CD'dir." iddiasında bulundu.

Söz konusu CD'nin imajının 3,5 yıldır devam eden soruşturma ve yargılama sürecinde defalarca istemelerine rağmen halen dosyaya konmadığını belirten Sezer, Tolon'un yargılandığı davada vermiş olduğu ifadelerinde CD'nin ve içerisinde yer alan bilgilerin kesinlikle kendisine ait olmadığını açıkça beyan ettiğini belirtti.

Sezer, "Buna ilaveten müvekkilimiz Ahmet Hurşit Tolon, tüm ifadelerinde de açıkça belirttiği üzere, yaklaşık 50 yıldır yakınen tanıdığı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve aile bireyleri ile ilgili hiçbir zaman ve hiçbir şekilde kayıt yapmamış, herhangi bir bilgi-belge de toplamamıştır." dedi.

(CİHAN)

Bu haber 683 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,468 µs