En Sıcak Konular

TBMM polisi modaya ayak uyduruyor!

29 Ocak 2012 13:14 tsi
TBMM güvenliğinin asker yerine polis tarafından sağlanmasının ardından TBMM yönetimi polis kıyafetlerinin değiştirilmesine de karar verdi.

Meclisin güvenliğini sağlayan polislerin kıyafeti değişiyor. Meclis yönetimi, ''TBMM İdari Teşkilat Kanunu'' ile güvenliğin asker yerine tümüyle polis tarafından sağlanmasının ardından harekete geçti. Mecliste sayısı artan polisin kıyafetlerinin değiştirilmesine karar verildi.

Yapılan görüşmelerin ardından TBMM Kampüsü ve İstanbul'da Milli Saraylarda görev yapan polislerin, Modacı Faruk Saraç tarafından giydirilmesi benimsendi.

Saraç, yaptığı açıklamada, Meclisten kendisine teklif geldiğini belirterek, 940 polisi giydireceğini söyledi. Kıyafetleri Meclisin açıldığı gün olan 23 Nisan'a yetiştireceğini bildiren Saraç, polislere 3-4 ayrı grup kıyafet hazırlayacağını, yazlık, kışlık, tören ve dışarıda bekleme kıyafetlerinin farklı olacağını ifade etti.

AYAKKABI DA DAHİL

Polisleri ayakkabı da dahil olmak üzere tepeden tırnağı giydireceğini belirten Saraç, kıyafetlerin nasıl olacağı sorusuna, ''Yazlık kıyafetler için beyaz kullanacağım. Modern ve özgün kıyafetler olacak. Herkes yanlarında resim çektirecek. Bir tane Meclisimiz var'' diye konuştu.

Kıyafetler için mevsime uygun kumaş kullanacağına işaret eden Saraç, hangi renkleri tercih edeceği ve nasıl bir çizgisi olacağı sorusuna, ''Daha fazla ayrıntı veremem'' karşılığını verdi.

Saraç, daha önce TCDD, Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, polis teşkilatı, THY yer hizmetleri ve mehteran takımını giydirmişti.

aa
Bu haber 554 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,643 µs