En Sıcak Konular

Nusret Taşdeler'e 4 yıldızlı bakım

26 Ocak 2012 09:53 tsi
8 Ağustos 2011’deki yakalama kararının ardından GATA’ya yatan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, Adli Tıp’ta muayene edildi.

Ankara’dan ambulans uçakla İstanbul’a getirilen Taşdeler, yeniden GATA’ya döndü. Hazırlanacak rapor mahkemeye iletilecek. İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasıyla birleştirilen İnternet Andıcı davasının sanığı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, Adli Tıp Kurumu’nda muayene edildi. Hakkında yakalama emri çıkarıldığı günden bu yana Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) bulunan Taşdeler, askeri ambulans uçakla İstanbul’a getirildi. Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na ambulansla götürülen Taşdeler, hastalığının tespiti için kontrolden geçirildi. Yaklaşık 2 saat burada kalan Taşdeler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından basınmensuplarının görüntü almasını engellemek için arka kapıdan araca bindirilerek, kurumdan ayrıldı.

5,5 AYDIR GENERAL KATINDA KALIYOR

Taşdeler, Yeşilköy Askeri Havalimanı’ndan ambulans uçakla Ankara’ya gönderilerek GATA’ya geri götürüldü. Taşdeler’in AdliTıp’a sevk süreci İstanbul13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 30 Aralık 2011’deki duruşmasında aldığı kararla başladı. GATA’nıngönderdiği raporları inceleyen mahkeme Taşdeler’in ayrıca İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine ve mevcut rahatsızlığının tespit edilerek rapor düzenlenmesine karar verdi. Ağustos’taki YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na (EDOK) atanan Taşdeler hakkında İstanbul 13. Ağır CezaMahkemesi tarafından 8 Ağustos 2011’de yakalama emri çıkarmıştı. Bu gelişmeüzerine GATA’da Yoğun BakımServisi’nde tedavi altına alınan Taşdeler daha sonra hastanenin ‘general katı’na çıkarılmıştı. Taşdeler yaklaşık 5,5 aydır GATA’daki lüks odasında kalıyor.

Adli Tıp rapor hazırlayacak

Adli Tıp Kurumu’nda muayene edilen Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, hakkında yapılan incelemenin sonuçlarının birkaç gün içerisinde alınıp Adli Tıp heyetince inceleneceği öğrenildi. Heyetin bu sonuçlar ışığında bir rapor hazırlayacağı ve bunu mahkemeye ileteceği belirtilirken bu sürenin 10 günü bulabileceği ifade edildi. Mahkemenin, GATA’nın Taşdeler hakkında daha önce gönderdiği ‘sağlık durumunun iyi olmadığına’ ilişkin rapor ile Adli Tıp raporunun değerlendirmeye alacağı öğrenildi. Adli Tıp raporunun ‘temiz’ çıkması veya ‘cezaevinde bu rahatsızlığın tedavisinin mümkün olabildiği’ yönünde olması durumunda hakkında yakalama kararı olan Taşdeler’in nöbetçi hakim karşısında çıkartılarak tutuklanacağı ve Hasdal’a sevk edileceği öğrenildi.

bugün
 

Bu haber 552 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,767 µs