En Sıcak Konular

Avcı: Bir örgütle aramda bağ kurulması mantıksız

23 Ocak 2012 18:49 tsi
Oda TV davasının tutuklu sanığı Hanefi Avcı, mesleki geçmişi, tavrı ve açıklamalarının dikkate alınması halinde Ergenekon veya başka bir örgütle arasında bağ kurulmasının mantıksız olduğunu savundu.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, savunmasını sürdüren eski polis müdürü Hanefi Avcı, kitabının yayınlanması safhasında örgütsel bir faaliyet, ilişki ya da eylemin olması durumunda her yönüyle ortaya çıkacağını söyledi. Sanık Avcı, “Mesleki geçmişim, yaşantım, kamuoyunca bilinen tavrım, açıklamalarım dikkate alındığında benimle Ergenekon veya başka bir örgütle bağ kurulması mantıksızdır.” dedi.

28 Şubat sürecinde seçilmiş iktidarlara karşı tavır koyan anlayış ve militarizme karşı açıktan tavır aldığını anlatan Avcı şöyle konuştu: “1997 yılında hazırladığım rapor ve belgeleri kendi üstlerime sundum. Herkesin çekindiği bir zamanda mevcut iktidara karşı militarist güçlerin hukuk dışı çalışmalarını koordine eden Batı Çalışma Grubu ve hareket konseptini deşifre edip rapor yazmakla kalmadım. Deniz Kuvvetleri Mahkemesi'nde alenen ifade verdim. Söz konusu mahkeme tutanağı ve belgeler incelendiğinde iddia edilen 'Ergenekonvari' örgütlenmelerle alakamın olmayacağı aşikardır. Ben ve birçok insan Ergenekon gibi tahkikatları esasta ciddi olarak desteklerken, soruşturma yapılırken yapılan hatalar, usule uygun olmayan yöntemler ve abartılı zorlama deliller yönünden eleştirmektedir.”

Hanefi Avcı, iddianamede yer alan ''hanefi.doc'' adlı belgenin kendisinin suçlanması amacıyla hazırlandığını öne sürdü. Avcı, ''Nedim.doc'' isimli belgenin ise başka bir bilgisayarda oluşturularak Oda TV bilgisayarlarına yerleştirildiğini iddia etti. 

CihanBu haber 530 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,259 µs