En Sıcak Konular

İsrail'e karşı savunma hattı

23 Ocak 2012 09:23 tsi
İsrail'e karşı savunma hattı 'Türkiye, savaş ihtimaline karşı harekete geçiyor'

İran'a saldırı düzenlerse Türkiye hava sahasını kapatacak israil'e kar savunma hattı Önlemler arttinldl Mavi Marmara baskınından sonra Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler askıya alınırken İsrail'in İran'ı vurması olasılığına karşı önlemlerin arttırıldığı belirtildi.Ankara.İsrail uçaklarının ülkesinden havalandıktan sonra Akdeniz üzerinde yakıt ikmali yaparak.Türk hava sahasına Hatay üzerinden girip daha sonra Kuzey Irak'tan İran'ı vurmasından endişe ediyor.Atmaca FÎİO hazır İsrail'in Türk hava sahasını kullanmak istemesi halinde Hatay'daki IHawk savunma bataryaları devreye girecek.Diyarbakır'daki 182'nci Atmaca Filo'ya da İsrail uçaklarını önleme görevi verildi.Filo pilotlarına.İsrail savaş uçaklarının elektronik harp kabiliyeti ve kullandığı mühimmatlar konusunda da bilgi verildiği öğrenildi.

Ankara, İsrail uçaklarının ülkesinden havalandıktan sonra Akdeniz üzerinde yakıt ikmali yaparak, Türk hava sahasına Hatay üzerinden girip, daha sonra Kuzey Irak'tan İran'ı vurmasından endişe ediyor Bunun için ilk aşamada Hatay'a 35 kilometre  menzile ve 18 kilometre yüksekliğe ulaşabilen orta irtifa hava savunma bataryaları koyan Türkiye, Diyarbakır'daki 182'nci filosunu da İsrail konusunda yetkilendirdi. 

...

8. Ana Jet Üs Komutanlığı bünyesinde görev yapan F-16 filosu Atmacalar, 2007'den bu yana Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine karşı hava operasyonlarında da aktif rol aldı. Atmacalar, Libya'da Muammer Kaddafi'ye karşı uygulanan ambargo kapsamında da Akdeniz üzerinde uçuşlarda bulundu.

Barkın Şık / CumhuriyetBu haber 2,050 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,987 µs