En Sıcak Konular

Bülent Arınç, Fransa'ya gitti

22 Ocak 2012 21:47 tsi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''AA Objektiflerinden Somali'de İnsan Olmak'' sergisinin açılışını yapmak için Strasbourg'a gitti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde (AKPM) sergilenecek ''AA Objektiflerinden Somali'de İnsan Olmak'' adlı fotoğraf sergisinin açılışını yapmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fransa'nın Strasbourg kentine gitti.

THY'ye ait uçakla Almanya'nın Frankfurt kenti üzerinden Strasbourg'a gidecek olan Arınç'ı, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'ndan İstanbul Vali Yardımcısı Emin Alıcı uğurladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile birlikte Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk de Strasbourg'a gitti.

Somali'deki açlık ve çaresizliği uluslararası topluma bir kez daha hatırlatmak için yarından itibaren Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde (AKPM) sergilenecek ve 27 Ocak tarihine kadar açık kalacak olan sergide, son 60 yılın en büyük kıtlık ve kuraklığı ile mücadele eden Somali'de hayat mücadelesi verenleri anlatan 58 fotoğraf yer alacak.

Fotoğraflarda Somali'ye Türkiye'den giden yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, kamplarda yaşayan Somalililere sıcak yemek dağıtan sivil toplum kuruluşları ve dernekler, Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan sahra hastanesinde tedavi gören Somalililer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi ve çocuklarının kampları ziyareti görülüyor.

Serginin açılışını Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, AKPM Türk Delegasyon Başkanı Nursuna Memecan ve Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk yapacak.

 

Bu haber 543 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,255 µs