En Sıcak Konular

Euro moral buldu!

22 Ocak 2012 14:28 tsi
Euro, Orta Asya'da yükselişe geçti...

Euro, uzun bir ardan sonra Orta Asya'da yükselişe geçti. Geçen hafta az da olsa toparlanan euro bu haftayı değer kazanarak kapattı.

Bölgede dört ülkede değer kazanan euro sadece doların hep yükselişte olduğu Özbekistan'da değer kaybetti. Türkmenistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Kazakistan, euronun sahibine kazandırdığı ülkeler oldu. Dolar ise sadece iki ülkede değer kazanabildi. Tacikistan ve Türkmenistan'da geçen haftayla aynı değerde kalan dolar, Kırgızistan'da geriledi; Özbekistan ve Kazakistan'da ise değer kazandığı.

22 Ocak pazar gübü itibariyle dolar, Türkmenistan'da geçen haftayla aynı 2.85 manatta kaldı. Euro ise 3.65 manattan 3.69 manata çıktı. Doların aynı değerde kaldığı ikinci ülke ise Tacikistan oldu. Dolar burada da geçen haftayla aynı 4.75 somaniden işlem gördü. Geçen haftayı 6.08 somaniden kapan euro, bu hafta sonu 6.16 somani seviyesine yükseldi.
Kırgızistan'da geçen hafta 46.85 soma yükselen dolar, bu hafta değer kaybıyla 46.81 soma geriledi. Euro ise yükselişini sürdürdü ve 60.09'dan 60.53 soma çıktı. Kazakistan'da ise geçen hafta 48.17 tenge olan euro bu hafta sonu 148.32 tengeden işlem gördü. Euru ise 190.31 tengeden 191.64'a yükseldi.

Özbekistan'da ise dolar yükseliş seyrine devam etti. Geçen haftayı bin 811 sumdan kapatan dolar bin 815 suma çıktı. Euro ise Özbekistan'da değer kaybetti. Son düşüşle 2 bin 336 sumdan 2 bin 302 suma geriledi.

cha

Bu haber 489 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,524 µs