En Sıcak Konular

PKK'nın planını bakın nasıl bozdu

22 Ocak 2012 10:20 tsi
Terör örgütü PKK'nın, inşaatlarda çalışan Kürt kökenli gençleri para ile kandırarak dağa çıkarma planı, bir babanın dikkati sayesinde deşifre oldu.

43 yaşındaki Adem V., İstanbul'a çalışmak üzere gönderdiği oğlu İsmail'in (19) üç ay sonra kendisini arayıp, "Baba ne kadar borcun varsa söyle, göndereyim" demesi üzerine şüphelendi. Oğlunun uyuşturucu ya da kumar batağına düşmüş olabileceği endişesiyle çalıştığı inşaata gitti. Oğlunu sıkıştırınca PKK'nın para teklif ettiğini öğrendi. İsmail'i alıp köyüne dönen baba, "Oğlum yanımda, huzurum yerinde" diyor.

Örgüt sorumlusunun, "Bizimle gel, halkımızın özgürlüğü için dağa çıkalım. İnşaatta çalışma. Memleketteki ailenin kime ne kadar borcu varsa söyle, hemen sana o parayı temin edelim. Burada inşaatlarda çalışarak kendini heba etmen yerine, halkının mutluluğu ve kurtuluşu için dağa götürelim" teklifinde bulunduğunu öğrenen baba, o gün oğlunu da yanına alarak Erzurum'daki köyüne döndüğünü anlatıyor. "Allah korusun dağa çıksaydı aile şerefimiz, huzurumuz yok olurdu. 6 oğlum var, birisinin terör örgütü saflarına karışması ailemizi kahrederdi" diyen baba, ailelerin çocuklarına sahip çıkmasını istiyor.

Şimdi köyde hayvancılık yaptıklarını vurgularken, çocuklarını artık çalışmak için İstanbul'a göndermeyeceğini ifade ediyor. "Çocuğun yerinin, ailesinin yanı olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum. Aileler, para kazanmak için çocuklarını büyük şehirlere göndermesinler" şeklinde konuşuyor.

İnşaatlarda çalışırken, terör örgütü yandaşlarıyla tanıştığını, ardından da kendisine dağa çıkma teklifinin yapıldığını belirten İsmail V. ise şöyle konuştu: "Şükürler olsun ki, babam geldi, beni düşmek üzere olduğum uçurumun kenarından kurtardı. Şimdi köyde sıcak aile ortamında ailemle birlikte çok mutluyum."

cihanBu haber 524 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,329 µs