En Sıcak Konular

'Çete reisi olarak karşınızdayım'

21 Ocak 2012 14:39 tsi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyeye yönelik yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianameye ilişkin, "Çete reisi olarak karşınızdayım." dedi.

Kocaoğlu, iddianamenin belediyenin ne kadar dürüst ve erdemli çalıştığının bir belgesi olarak İzmir tarihine geçeceğini savundu.

Büyükşehir Belediyesi, Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörlüğü ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) işbirliğiyle Ayavukla Kilisesi'nin bahçesindeki müştemilat binasında kurulacak Basın Müzesi'nin protokolü, tarihî binada düzenlenen törenle imzalandı. Başkan Kocaoğlu, burada yaptığı konuşmada belediye tarafından yürütülen projelerden örnekler vererek, çok sayıda tarihî binayı restore ettiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin 2011 yılının ilk gününden itibaren yoğun bir denetimle karşı karşıya kaldığını belirten Kocaoğlu, denetimlerin beşinci ayında operasyon yapıldığını kaydetti: "Birçok arkadaşımız tutuklandı. Süreç tamamlandı, iki gün önce iddianame hazırlandı ve açıklandı. İddianame bizim de elimize geçti. Belediyede çalışan 120'nin üstünde kişi, sanık sıfatıyla bir suç örgütü kurmaktan yargılanacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olarak ben de karşınızda çete reisi olarak bulunuyorum. Şikayetim yok, şu andaki pozisyonumu belirlemek için söyledim sadece. Önümüzdeki günlerde mahkeme günü belirlenecek ve bununla ilgili karar açıklanacak, onu bekliyorum."

EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ise Basın Müzesi'yle gazetecilik mesleğinin tarihçesine ilişkin somut bilgilerin kamuoyuna sunulacağını söyledi. Üniversitenin projeye önderlik yaptığını belirterek, "Türkiye'de üçüncüsü açılan müzeye önderlik yapmaktan gurur duyuyoruz. Toplumun bu farkındalığının gelecek kuşaklara aktarılması çok önemli. Bu protokol, geleceğe yönelik umutlarımızın imzası." şeklinde konuştu. İGC Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Attila Sertel de İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ayavukla Kilisesi müştemilat binasını süresiz olarak kendilerine tahsis ettiğini belirtti.

Bu haber 567 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,963 µs