En Sıcak Konular

Çetin Doğan ve avukatlarına suç duyurusu

20 Ocak 2012 21:15 tsi
Balyoz Davası'nda Mahkeme Heyeti, tutuklu sanık emekli Orgeneral Çetin Doğan ile 5 avukat hakkında Silivri Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

'Balyoz Planı'' davasına bakan mahkeme heyeti, tutuklu sanık emekli Orgeneral Çetin Doğan ile 5 avukat hakkında duruşmalardaki beyanları nedeniyle Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada Mahkeme Heyeti tarafından sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar açıklandı.

Buna göre mahkeme heyeti, Gölcük Donanma Komutanlığında yapılan aramada elde edilen ve iddianamede delil olarak bulunan CD'ler ile 5 No'lu hard diskin imajının birer örneğini talep eden sanık ve avukatlara verilmesini kararlaştırdı.

İkinci ''Ergenekon'' davasında tutuklu olarak yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün savunması alınmak üzere sağlık personeli gözetiminde daha sonra yapılacak olan duruşmalardan birinde hazır edilmesi için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasına karar veren mahkeme heyeti, mazeretsiz olarak duruşmaya gelemeyen sanıklar Ahmet Gökhan Rahtuvan, Eyüp Aktaş, Muharrem Selçuk Ünal ve Tuncay Küçük'ün bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine hükmetti.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarından Salim Şen ve Ziya Kara'nın 9 Ocak, avukat Oğuz Kayıran'ın 19 Ocak, avukat Haluk Pekşen'in 13 Ocak, avukat Ali Sezenoğlu'nun 16 Ocak ve tutuklu sanık Çetin Doğan'ın 17 Ocak'taki duruşmalardaki beyanları nedeniyle gereğinin yapılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Gölcük Donanma Komutanlığında 6 Aralık 2010 tarihindeki aramada elde edilen materyaller üzerinde yapılan parmak izi incelemesine ilişkin raporun gönderilmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yazı yazılmasını kararlaştıran mahkeme heyeti, Genelkurmay Başkanlığına yazı yazılarak, tüm sanıkların 2001 ile 2009 yılları arasında bilgisayar kullanıcı isimlerinin bulunup bulunmadığının bildirilmesine hükmetti.

Mahkeme heyeti, 249 tutuklu sanığın tahliye talebinin reddine karar vererek, duruşmayı 30 Ocak'a erteledi. Mahkeme ayrıca duruşmanın 31 Ocak ile 2, 3, 6, 7, 9, 10, 13 ve 15 Şubat'ta yapılmasını kararlaştırdı.

aaBu haber 499 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,188 µs