En Sıcak Konular

'TRT Radyo 3'ü kapatacak mı?'

20 Ocak 2012 14:23 tsi
CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, 'TRT yönetimi adım adım Radyo 3'ü kapatmaya mı hazırlanmaktadır' diye sordu.

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

TRT yönetiminin TRT Radyo 3 ile ilgili icraatlarından bahseden Acar, “Radyo 3’ün 80 vericisi, diğer radyo kanallara tahsis edildi” dedi.

“TRT Radyo 3’ün yayın alanı ile yayın kimliği ve niteliğini oluşturan unsurlara yönelik bu adımların gerekçesi nedir” diye merak eden Acar, şu sorulara yanıt aradı:

“Maddi bir sorun mu vardır? Yoksa, TRT yönetimi, evrensel müzik türlerinin halka ulaştırılmasından rahatsızlık mı duymaktadır?

TRT Radyo 3’ün yapım ve yayın giderlerinin, tüm radyolar içindeki oranı nedir? TRT’nin genel bütçesi içindeki oranı nedir? TRT yönetimi, kamu olanaklarıyla tüm vatandaşlarımızdan topladığı gelirden, Radyo 3 dinleyicileri için kaynak ayırmaktan çekinmekte midir?

Radyo 3’ün yayın niteliğini oluşturan program ve unsurların birer birer kaldırılması karşısında, TRT yönetimi, TRT Radyo 3 dinleyicilerine ne önermektedir?

TRT yönetimi adım adım Radyo 3’ü kapatmaya mı hazırlanmaktadır? Böyle bir plan söz konusu ise uygulama ne zaman olacaktır? Radyo 3 kapatılmayacak ise yayın alanı ve niteliğinin korunması için bir adım atacak mısınız? Yoksa, TRT’nin klasik müzikle, evrensel müzikle bağını koparmasına seyirci mi kalacaksınız?”

Bu haber 475 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,497 µs