En Sıcak Konular

Cumhurbaşkanı Gül, Niğde'de

20 Ocak 2012 12:47 tsi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Anadolu'nun ortasında tarihi, kültürü, kendisine has kimliği ile Niğdemizin ayrı bir yeri vardır'' dedi.Abdullah Gül, Niğde'de valiliği ziyarete ederek Vali Alim Barut'tan kent ile ilgili bilgi aldı.

Gül, basın mensuplarının görüntü aldığı sırada yaptığı açıklamada, uzun süredir gelmek istediği Niğde'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, kentin, hem tarih hem de doğal güzellikleri ile orta Anadolu'nun cazip bir şehri olduğunu belirtti.

Niğde kalesinin Orta Anadolu'nun sembolü olduğunu ifade eden Gül, kentin son yıllarda hızlı bir gelişme içerisinde olduğunu vurguladı. Kentin girişinden itibaren düzen ve gelişmenin göze çarptığını kaydeden Gül, Niğde Üniversitesi'nin de kent için önemli olduğunu vurguladı.

Temasları çerçevesinde kenti daha yakından tanıma fırsatı bulacağını dile getiren Gül, ''Anadolu'nun ortasında tarihi, kültürü, kendisine has kimliği ile Niğdemizin ayrı bir yeri vardır'' dedi.

Gül, Cumhurbaşkanı olarak yaptığı ziyaretlerde kentlerin sorunlarını dinleyerek bunları gerekli yerlere aktardığını belirtti.

Bir basın mensubunun Niğde Üniversitesi'nin geliştirilmesine yardımcı olup olmayacağı yönündeki sorusu üzerine de Gül, üniversiteyi ziyaret edeceğini hatırlatarak, üniversitelerin şehirlere ayrı bir hava getirdiğini söyledi.

Gül, üniversitelerin sadece binalardan ibaret olmadığını, verdikleri eğitim ve akademik kadrolarıyla dikkat çektiğini belirtti.

Kentlerdeki üniversitelerin her alanda standartları yükselttiğini dile getiren Gül, Niğde Üniversitesinin de eski olmasının, yıllar içinde kurumsallaşarak gelişmesinin önemini vurguladı. Gül, bunun Niğde için büyük bir kazanım olduğunu kaydetti.

Şeref Defteri'ni imzalayan Gül'e Niğde Valisi Barut, kök boyadan dokunmuş Niğde'ye özgü halı hediye etti.Bu haber 533 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,888 µs