En Sıcak Konular

Ermeni lobisi kızgın

19 Ocak 2012 14:41 tsi
Fransa Senatosu kanunlar komisyonunun, Ermeni tasarısının anayasaya aykırı olduğuna karar vermesi Ermeni lobisini kızdırdı.

 Fransa Ermeni Federasyonları Koardinasyon Kurulu Eş Başkanı (CCAF) Murat Papazyan, Türkiye'nin başından beri konu ile ilgili güçlü politika izlediğini belirterek, "Komisyonda lehte oy kullanan senatörlerin Türkiye'ye kaç kez gittiklerini iyi hesaplamak gerekir.'' diye konuştu.

Ermeni soykırımı iddialarının reddini suç sayan tasarısının anayasaya aykırı bulunmasını, "Türkiye'nin uyguladığı tehdit ve baskılara" bağlayan Papazyan, Türk hükümetinin Fransa'daki Türk dernekleri tasarıya karşı örgütlediğini söyledi.

Demokrasilerde özgürlüklerin sınırsız olamayacağını belirten Ermeni siyasetçi, "Yahudi ve Ermeni soykırımı gibi olayları inkar edilmesi düşünce özgürlüğüyle savunulamaz." ifadelerini kullandı.

Parlamentoların tarih yazamayacağı yönündeki eleştirilere de değinen Papazyan, Uluslararası Soykırım Tarihçileri Derneği'nin, 1915 olaylarını soykırım olarak gördüğünü söyledi ve parlamentolarda yapılanın tarihçilerin tespitlerini kabul etmek olduğunu savundu.

"İnanıyorum ki; Fransa, Türkiyenin şantajlarına gelmeyecektir.'' diyen Papazyan tasarının 23 Ocak'ta Fransa Senatosu'ndan geçeceği konusunda umutlu olduklarını belirtti. 23 Ocak'ta Fransa'da bulunan bütün Ermenileri Fransız Senatosu önüne davet eden Papazyan, "Senato'nun vereceği kararı hep birlikte umutla bekleyeceğiz." açıklamasında bulundu.

Bu haber 632 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,488 µs