En Sıcak Konular

Dikkat 4 ilde elektrikler kesilecek!

19 Ocak 2012 14:08 tsi
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. gazetelere verdiği ilanla 4 il için uyarıda bulundu.

Son günlerde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin nedeni olarak kara kışın aniden bastırması, kar yağışı ile soğuk hava yüzünden doğalgazın beklenenden fazla kullanılmasına işaret edilirken; Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), hizmet bölgesi dört ilde planlı elektrik kesintileri yapılacağını duyurdu. UEDAŞ, yerel gazetelere verdiği ilanla Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale illerinde kesinti yapılacağını bildirirken, bunun Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'nin planlı bir uygulaması olduğunu ve nedeninin de ulusal elektrik sistemindeki problemler olduğunu duyurdu.

Dört gün önce 6 ilde yaşanan elektrik kesintisi 3 saat boyunca bu illerde hayatı felç ederken; Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yaptığı açıklamada "İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'de yaşanan elektrik kesintisi, Bursa'daki doğalgaz elektrik santralinde meydana gelen arızanın sebep olduğu sistem çöküntüsünden kaynaklandı" şeklinde açıklama yaptı. Bakan Yıldız'ın açıklamasında sarf ettiği bazı cümleler 'kesintiler sürebilir' algısı yarattı.

Kısa adı UEDAŞ olan Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale illerinde uygulanacak elektrik kesintilerinin resmi duyurusunu yaptı. UEDAŞ yaptığı açıklama ve yerel gazetelere verilen ilan ile hizmet bölgesinde olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde kısa süreli "Zamansız" elektrik kesintilerinin olabileceğini bildirdi. Zaman açıklanmayan kesintilerin doğalgaz sıkıntısıyla ilişkilendirilmediği açıklamada, vatandaşların tedbirli olmaları istenirken, kesintilerin Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'nin (TEİAŞ) yük tevzi merkezleri tarafından planlandığı ve ulusal elektrik sistemindeki problemlerden kaynaklandığı ifade edildi.Bu haber 508 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,130 µs