En Sıcak Konular

Canlı yayında 'Ben Ermeniyim' dedi

19 Ocak 2012 13:11 tsi
Ahmet Hakan, Twitter'da aldığı Ermeni karşıtı ırkçı tweetler karşısında meydan okuyarak 'canlı yayında 'Ermeniyim, zoruna mı gitti' diyeceğim' iddiasında bulunmuştu. Hakan, dün akşam dediğini yaptı.

Ahmet Hakan, Twitter'da aldığı Ermeni karşıtı ırkçı tweetler karşısında meydan okuyarak "canlı yayında 'ermeniyim, zoruna mı gitti' diyeceğim.." iddiasında bulunmuştu.

Hakan dediğini yaptı ve canlı yayında Tarafsız Bölge'de Dink cinayetini ve mahkeme kararını masaya yatıracaklarını duyuran Ahmet Hakan aldığı ırkçı tweetler karşısında şoke olmuş ve adeta gaza gelerek "Bu akşam canlı yayında "ermeniyim, zoruna mı gitti" diyeceğim.." demişti. Programda duyurduğu gibi Dink cinayeti ve mahkeme kararını tartışmaya açan Hakan yayının açılışında Twitter'daki polemiğe değinmedi.

ERİVAN'DA DİYEMEZSEM?

Ancak kapanışa doğru konuyu gündeme getiren Ahmet Hakan hem söylediğini yaptı hem detoplumdaki Ermeni algısının dayandığı ırkçı tavrı eleştirdi. "İnanılmaz bir tepki aldım. 'Hrant Dink kim ki? Çocuğa müebbet hapis verdiler işte daha ne istiyorsunuz?' gibi diye tepkiler aldım. Sonra 'hepimiz Ermeniyiz' dedim ve gerçekten inanılmaz tepkiler aldım. Gördüm ki insanlar Ermeni olmayı bir hakater bir küfür olarak algılıyor. Birine Ermeni demek tek başına çok büyük bir hakaret oluyor. 'Sen Ermeni misin?' sorusu bir küfür gibi soruluyor. Ben de bunların üstüne bu kez 'canlı yayında Ermeniyim zoruna mı gitti diyeceğim?' dedim ve çok daha da büyük tepki aldım. İşte buradan söylüyorum 'Ben Ermeniyim'. Bana diyorlar ki "sen Erivan'da 'ben Türküm' diye bağırabilir misin?" Eğer bağıramazsam bu Erivan'ın ayıbı olur. İstanbul'da 'ben Ermenyim' diyebiliyorsam bu da İstanbul'un şerefi olsun."

Bu haber 628 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,655 µs