En Sıcak Konular

'KESK operasyonu şahıslara yönelik'

13 Ocak 2012 16:35 tsi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kesk'e yapılan operasyonun sendikaya değil, şahıslara yönelik olduğunu söyledi.

Kesk'e yapılan operasyon ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'le görüştüğünü ifade ederek, "Bu konuyla ilgili  Kesk Başkanı Lami Özgen'e gereken bilgileri vereceğiz. Olay nedir? Boyutları nelerdir? Kimleri ilgilendiriyor? Şahısları mı, konfederasyonu mu? Bu şekilde kendilerini bilgilendireceğiz." dedi.

Kırgızistan'dan gelen bir heyeti ağırlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kesk'e yönelik operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Çelik, bu vesileyle konfederasyon başkanı ve heyetinin ziyaretine geldiklerini söyledi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'den konuyla ilgili bilgi aldıklarını aktaran Bakan Çelik, "Ağırlıklı aldığım bilgi, şahıslara yönelik bir aramanın olduğu yönündedir." açıklamasını yaptı.

Konunun içeriğini bilmediğinden dolayı daha ileri bir şey söyleyemeyeceklerini ifade eden Bakan Çelik, "Sayın bakanımız da operasyonla ilgili spesifik bir bilgi sahibi olduğunu söyledi. Bizim sorduğumuz konular da zaten spesifik sorulardı. Operasyonda Kesk bünyesindeki bir vatandaşın, gözaltına alınması şeklindedir." diye konuştu.

Kesk'ten gelen heyetin, aramalar ve baskının kendilerine yönelik olduğundan şikayet ettiklerini bildiren Bakan Çelik şöyle devam etti: "Konuyla ilgili içişleri bakanı ile görüştüm. Durumu ilettim. Konunun araştırma ve emniyet tarafından yoğun bir şekilde değerlendirdiğini aktardı. Tam içeriğini de bilmediğimiz için bu konu hakkında daha ileri bir şey söylemek mümkün değil ama konfederasyonun talebini ilgili yetkili bakan arkadaşla görüştüm. Durum bundan ibarettir."

chaBu haber 605 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,404 µs