En Sıcak Konular

PKK/KCK'nın sinsi planları

13 Ocak 2012 08:27 tsi
PKK/KCK'nın sinsi planları Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam yaptığı tespitlerle terörün gerçek yüzünü ortaya koydu.

'Her evden bir Kürt ölsün'
 
Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, son gelinen süreci "terör bonzaileşti" diye nitelendirerek, PKK/KCK'nın her evden en az bir Kürt kökenli vatandaşın ölmesini amaçladığını söyledi.

Terör eylemlerinin odağında bulunan Diyarbakır'da 3 yıldır Emniyet Müdürlüğü yapan Sağlam, örgütün bölge halkı üzerindeki "sinsi" planları konusunda çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

PROPAGANDA AĞI VAR


Sağlam, Ali Gaffar Okkan PMYO'nun çıkarttığı Diyarakademik dergisinde kaleme aldığı makalede, çuvaldızını bu kez devlete batırdı. Şeytanın bile aklına gelmeyecek olaylara tanık olduklarını belirten Mustafa Sağlam, şunları söyledi:

"Terörü bir avuç çapulcu diyerek küçümsemek yanlış olur. Karşımızda rastgele hareket etmeyip, kendi aklıyla değil birçok yabancı istihbarat servisinin aklıyla hareket eden dünyanın gelmiş geçmiş en büyük suç örgütlerinden biri var.

DERİN ÇETELER İNSANLARI ÖTEKİLEŞTİRMİŞ

Halen yargı süreci devam eden ve devlet içerisinde çöreklenmiş şebekelerin devleti kullanarak yaptığı yanlış uygulamalar, bölge insanını kendi devletinden uzaklaştırmış. Bunun böyle olması için uğraş sarfetmişler ve başarmışlar. İnsanlar ötekileştirilmiş ve kafalarda ciddi ön yargılar oluşmuş. Oysa ki, buralarda yaşayanlar Anadolu insanı ve özbeöz bizim insanımız; Kürdü, Zazası ve Alevisi hepsi bizim insanımız.

EN BÜYÜK SORUN CEHALET

Bu bölgenin en büyük problemi cehalet, yoksulluk ve çarpık yapılaşmadır. İnsan düşman olacaksa bu üç ana unsura düşman olmalı ve bunları çözmeden buralardan çözüm beklemek hayalden öteye gidemez. Bu unsurların yeni suç ve terör örgütlerini ortaya çıkartması kaçınılmaz bir sorundur. Hırsızlık çok, uyuşturucu bir o kadar; terör deseniz zaten bu ortamlar beslenme kaynağı durumunda.

DEVLET KORKUSUNU KIRACAĞIZ

Kendi devletinden korkar hale getirdiğimiz vatandaşımızı normalleştirme adına birçok faaliyetlerimiz oldu. Taziye ziyaretine gittik. 13 polis merkezimiz kendi bölgesinde günlük 3-5 taziye evine gidip başsağlığı mesajımızı iletmekte. Son iki yılda 155'e yapılan ihbarlar yüzde 200 arttı. 155'i arayıp ihbarda bulunan vatandaşlarımıza geri dönüp teşekkür ediyoruz. Bağlar ilçesinde iki bayan, iki erkekten oluşan polislerimiz ellerinde bir çiçek düğünlere gidiyor, gelin ve damada ömür boyu mutluluklar diliyor.

BİZE KAN DÖKTÜRMEK İSTİYORLAR

Örgütün amacı her evden en az bir Kürt kökenli vatandaşımızın ölmesi ve ya acı çekmesini sağlamak. Bu sayede vatandaşı devlete karşı kan davalı hale getirmeye çalışıyor. Bizi provoke edip öldürtmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ama biz bu oyunlara gelmeyecek kadar insanımızı çok seviyoruz. Biz halkın örfüne ananesine saygılı davranıyoruz.

DESTURSUZ EVE GİRMİYORUZ

Destursuz eve girmiyoruz, girdiysek ayakkabımızı çıkartıyoruz. Operasyonel gerekçelerle evin kapısını kırmışsak daha sonra tamir ettiriyoruz, yanlış eve girmişsek özür diliyoruz. Bütün bu yapılanlar, örgütün tabanının ayaklarının altından kaymasına vesile olan hareketler.Vatandaş örgütten de, devletten de korkar hale gelmiş. Devletten yalnızca kötü adamların korkmasını istiyoruz. Herkesi kucaklayacağız, hiç kimse kendini öteki gibi hissetmeyecek.

TERÖR BONZAİLEŞTİ

Bugün terör örgütünü besleyen birçok derin yapılar, damarlar var. Yolsuzluklardan, uyuşturucu trafiğinden nemalanıyor. Son yıllarda yapılan ve tonlarca uyuşturucunun ele geçirildiği operasyonlar bunun bir göstergesi. Devletimizin attığı bu pozitif adımlar tüm bunların kesilmesine ve bir normalleşme sürecine doğru kaymamıza vesile olmaktadır. Bu süreci; 'terörü bonzaileştirmek' olarak tanımlamak mümkün. Bonzai ağaçları, ana damarları alınıp, kökleri kesilerek, sadece kılcal kökleri ile bırakılıp, güdük bir şekilde kalması sağlanıyor ve normal boyda bir ağaç olmak yerine masa üstü bir süs ağacı şekline getiriliyor.

PKK'YI SÜS AĞACI YAPACAĞIZ

İşte devletin ve bizim yaptığımız da bu terörün içerdeki ve dışarıdaki tüm ana beslenme damarlarını keserek bonzaileştirip, bir süs ağacı gibi kapının önüne koymak. Gerçi terörün süs ağacı olması değil, kökünden kesilip atılması gerekir. Ama gelecek nesillere geçmişteki hataları hatırlatacak bir kesit olarak da muhafaza etmek, milli hafızamızı ayakta tutmak adına gerekliliktir.

DAĞDAKİ TERÖRİSTTEN ÖNEMLİ İTİRAF

Geçenlerde 13-14 senesini kırsalda geçirmiş bir terörist gelip teslim oldu. Görüşmemizde 'Bizim bıraktığımız devlet böyle değildi. Ben Türkiye'nin buralara geldiğini bilseydim kaç sene öncesi dağdan inerdim' dedi. Birçok devletin istihbarat kuruluşlarının da yardımlarıyla çok sağlam bir propaganda ağı kurmuşlar. Kırsalda öyle bir propaganda varki, bu yüzden insanları dağda tutmaya çalışıyor ve şehirdekileri de bunlara inandırıyorlar. Terörün etkisini azalttığımız hatta sıfırladığımız zaman şehirdeki eşkiyanın da etkisini azalttığımızı, hatta ortadan tamamen kaldırdığımızı göreceğiz."

bugün


Bu haber 792 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,930 µs