En Sıcak Konular

Putin'den zam fırçası

11 Ocak 2012 10:17 tsi
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, yılın ilk mesaisine bölge valileri ile canlı yayında görüşerek başladı.

Kirov bölgesinde sıcak suya yüzde 40'ın üzerinde zam yapılması Putin'i çileden çıkarırken, Rusya Başbakanı kameraların önünde canlı bağlantı yaptığı vali yardımcısını tatilden dönmeyen vali nedeni ile fırçaladı.Elinde vatandaşın ödediği faturaları gösteren Putin, "Novovyatsk kasabasında sıcak su için yüzde 40 zam. Bu bir defada! Sanırım yerel yöneticilerin durumu tamamı ile kontrol etmiyor. Yoksa böyle değil mi?.. Bu kadar artış nereden kaynaklanıyor? Bu tür artışların orantılı olması ve vatandaşın şok yaşamaması konusunu sürekli tartıştık." dedi.

Kirov bölgesi valisinin yayında olup olmadığını soran Rusya Başbakanı karşısında vali yardımcısı Aleksander Kuznetsov'u görünce, "Nerede (Nikita) Belih) nerede vali?" sorusunu yöneltti. Vali yardımcısının Belih'in tatilde olduğunu söylemesi üzerine sinirlenen Putin, "Henüz tatilden dönmedi mi? Bugün günlerden ne? Bugün Ocak ayının 10'u. Bugün çalışma günü değil mi? Kendisine notumu ilet. Bir an önce tatili bitirsin ve işinin başına dönsün. Hepimiz için yapacak çok iş var" talimatını verdi.

Vali yardımcısına yapılan zamlardan haberi olup olmadığını soran Rusya Başbakanı, kendisinde bilgi olmadığı ve hemen konuyu inceleteceğini iletmesi üzerine daha sert konuşmaya başladı: "Sanırım sizde bu konu ile ilgili bir rapor yok. Ancak sıcak su için para ödeyen insanlar bizi aradı ve faturalarını gönderdi. Sizde olmayan, ancak insanların ödediği o faturalar burada. Lütfen bana ve kameraya bak!.. Sizin valiniz hala tatilde. Benim taleplerimi doğrudan kendisine iletmenizi istiyorum..."

cihan

Bu haber 512 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,620 µs