En Sıcak Konular

CHP'de tüzük kurultayına ilk imza

10 Ocak 2012 17:00 tsi
CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Türkiye'ye demokrasiyi getiren partinin kendi içinde de demokrasiyi sağlaması için tüzük kurultayı sözünün yerine getirilmesi gerektiğini belirterek ilk imzayı attığını söyledi.

Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP'nin son kurultayında partinin daha demokratik bir tüzüğe kavuşturulması sözünün verildiğini hatırlatılarak, bu sözün yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Genel Merkezin bu sözün yerine getirilmesi yönünde bir hareketlilik içinde olmadığını ifade eden Gök, ''Ben Türkiye'ye demokrasiyi getiren partinin kendi içinde de demokrasiyi sağlaması için tüzük kurultayı sözünün gereği olarak bugün milletvekili ve Parti Meclisi üyesi olarak ilk imzayı noter huzurunda attım ve teslim ettim'' diye konuştu.

Yeni tüzük ile partiye üye kaydı, genel başkan yetkileri, genel başkan adaylığı ve parti organlarının seçim yöntemi, Hazine yardımının kullanımı gibi konularda yapılması gerektiğini düşündükleri düzenlemeleri aktaran Gök, ''Ben sözümden dönmem, asla çark etmem. Sözümün gereği olarak da ilk imzayı vererek partilikten gelen görevimi ifa ettim. Gerisi partilerde demokrasi isteyen insanların takdirini sunulmuştur' dedi.

Gök, imzalara kulak tıkanması halinde ise hukuku kendi içinde uygulamayanların ülkede hukuk devletini isteme, hukuk mücadelesi verme yetki, ciddiyet ve güvenilirliğinin kalmayacağını söyledi.

AA

Bu haber 549 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,822 µs