En Sıcak Konular

Denktaş'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

9 Ocak 2012 10:23 tsi
KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ani rahatsızlığı sebebiyle Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’ne kaldırıldı.

Eski cumhurbaşkanın oğlu Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, taburcu olduğundan beri babasının ilk defa böyle bir rahatsızlık geçirdiğini söyledi. Oğul Denktaş, “YDÜ Hastanesi doktorları ile birlikte yapılan muayeneden sonra vücutta su kaybı nedeniyle oluşan bir halsizlik olduğu meydana çıktı. Taburcu olduktan sonra ilk kez böyle bir durumla karşılaşılınca aile olarak biraz endişelendik, ancak çok şükür rahatlamış durumdayız“ dedi.

Denktaş, “Bugün devam eden bir halsizlik görünce doktorları çağırdık. Orada hem askeri hastaneden gelen doktorlar hem de YDÜ Hastanesi doktorları ile birlikte yapılan muayeneden sonra vücudun su kaybı nedeniyle oluşan bir halsizlik olduğu meydana çıktı” şeklinde konuştu.

Denktaş’taki su kaybının tespit edilmesinden sonra hastaneye gelip diğer kontrollerinin de yapılmasını kararlaştırdıklarını aktaran Serdar Denktaş, “Doktorlar, iki formülden birisi olan tedavinin evde yapılması söylediler. Bunun üzerine doktorlarla da görüşerek iki formülden birini gerçekleştirelim dediler. Bunlardan birisi hastanede yapılacak tedavinin aynısının evde yapılacak olmasıydı. Ancak, biz buraya gelip hem bu tedavisinin yapılması hem de tüm tetkiklerinin yapılmasını tercih ettik. Bu akşam bütün kontroller yapılıyor. Sabah saatlerinde de neticeleri alınır” sözlerini kaydetti.

Gün içerisinde ya da ertesi sabah da yeniden eve döneceklerini dile getiren oğul Denktaş, “Çok önemli bir şey yok çok şükür. Taburcu olduktan sonra ilk kez böyle bir durumla karşılaşılınca aile olarak biraz endişelendik ancak çok şükür rahatlamış durumdayız" diye konuştu.

CİHANBu haber 486 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,939 µs