En Sıcak Konular

Polisler gizli kamerayla çalışacaklar

7 Ocak 2012 21:14 tsi
Erzurum Emniyet Müdürlüğü tarafından, olaylara etkin bir şekilde müdahale edilmesi için mini yaka kamerası, kulak üstü kamera ve araç kamerasıyla yeni bir uygulama başlatıldı.İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, taşınabilir görüntüleme ve kayıt cihazlarının (mini yaka kamerası, kulak üstü kamera, araç kamerası) emniyet hizmetlerinde kullanılmaya başlandığı belirtildi.

Emniyet hizmetlerinin teknolojiye uygun bir hızda gelişmesini sağlamak, kişi hak ve özgürlüklerini ön planda tutarak vatandaşa en iyi güvenlik hizmetini sunmak amacıyla ekip veya personelin, görevleri esnasında müdahale ettikleri olayları kaydetmek üzere, taşınabilir görüntüleme ve kayıt cihazlarının kullanıldığı ifade edildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''Bu çalışmayla birlikte, söz konusu kameralardan alınacak görüntüler ile meydana gelebilecek herhangi bir olay hakkında ilk değerlendirmenin sağlıklı yapılması, olumsuzluklara karşı hızlı ve ek tedbirler geliştirilmesi, gerçekleşen olayların çözümüne yönelik geriye dönük kayıtların araştırılıp incelenerek doğru kararların alınmasını sağlayacaktır. Verilerin elde edilmesiyle olaylara etkin müdahale edilmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda, özel hayatın gizliliği de gözönünde bulundurularak söz konusu taşınabilir görüntüleme ve kayıt cihazlarının kullanımı, pilot uygulama olarak Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Trafik Tescil ve Denetleme şube müdürlükleri ile ihtiyaç duyulan diğer birimlerde faaliyete geçmiştir.''Bu haber 563 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,455 µs