En Sıcak Konular

Ban, gelecek hafta Lübnan'a ve Katar'a gidecek

7 Ocak 2012 09:33 tsi
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, gelecek hafta Lübnan'a ve Katar'a gideceğini bildirdi.Genel Sekreter Ban, BM'de gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail ve Filistin başmüzakereceleri arasında Ürdün'de yapılan görüşmeden büyük cesaret aldığını belirterek, bu kapsamda Ortadoğu bölgesinde bazı ülkeleri yakın zamanda ziyaret edeceğini belirterek, ilk olarak gelecek hafta Lübnan'a ve Katar'a gideceğini söyledi.

BM yetkilileri tarafından verilen bilgiye göre Ban, Lübnan'a yapacağı 3 günlük ziyarette Lübnan Devlet Başkanı ve Başbakanı ile görüşecek. Görüşmelerde İsrail-Filistin arasındaki barış sürecinin ve Suriye'deki durumun da gündeme geleceği bildirildi.

Bu arada Filistin'in BM Temsilcisi Büyükelçi Riyad Mansur da gazetecilere yaptığı açıklamada, Genel Sekreter Ban'ın bu ayın sonunda Ramallah'a gitmesinin beklendiğini söyledi.

-BM, Şam'daki terör saldırısını kınadı-

Bu arada Genel Sekreter Ban, Şam'daki terör saldırısını da kınadı ve Suriye'de kötüye giden durumdan son derece endişeli olduğunu belirtti. Ban, ''Suriye'de geçen Mart ayından beri binlerce insan hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor'' dedi.

BM Güvenlik Konseyi de terör saldırısına ilişkin bir basın açıklaması yaparak saldırıyı şiddetle kınadıklarını duyurdu, saldırıda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine ve Suriye halkına başsağlığı diledi.

Bu arada Güvenlik Konseyi'nin Salı günü Suriye'deki durumu ele alarak Arap Birliği gözlemci heyetinin raporunu değerlendirmesi bekleniyor.Bu haber 561 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,242 µs