En Sıcak Konular

' BDP, terör savunusu yapan bir örgüttür'

5 Ocak 2012 12:11 tsi
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ''Kürt kimliğini 'milli kimlik' ya da 'millet kimliği' haline getirme faaliyeti, bölücü bir faaliyettir'' dedi.

Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Şırnak Uludere'de meydana gelen olay sonrasında Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay ile BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi. Yeniçeri, ''Bülent Arınç, Beşir Atalay, Leyla Zana ve Selahattin Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin, üzerinde istedikleri tasarrufu yapabilecekleri bir kadavra olduğunu sanıyorlar'' diye konuştu.

Yeniçeri, ''Kürt kimliğini 'milli kimlik' ya da 'millet kimliği' haline getirme faaliyeti, bölücü bir faaliyettir. Bunu yapanlar bölücülerdir. Bugün Türkiye'de bireysel kimliklerin ifadesi ve iftihar edilmesiyle kimsenin sorunu yoktur. Sorun milli vahdetin, tevhidin ve devletin bozulmasınadır. Bizim tepkimiz bunadır'' açıklamasında bulundu.

Başbakan Yardımcısı Atalay'ın hazırladığı ''ikinci açılım paketinin'' mimarının ''Atlantik Konseyi'nden David L. Philips'' olduğunu iddia eden Yeniçeri, Philips'in önerilerinin hepsinin ''İkinci Habur Paketi'' olarak getirildiğini öne sürdü.

Yeniçeri, BDP'yi ''kaderini tayin hakkı isteyeninden tutun, 'devlet içinde devlet' gibi davrananına kadar bölücülük adına ne ararsanız içinde bulacağınız yapı'' olarak tanımladı. Yeniçeri, ''Kısacası BDP, siyasi görünümlü terör savunusu yapan bir örgüttür. Sürekli olarak Türk milletinin sınırlarını, sinirlerini ve sabırlarını zorlamaktadır'' diye konuştu.

Türkiye'de TSK mensupları, siyasi partiler ve liderleri ile yüksek yargı mensuplarına yönelik komploların istihbarat operasyonu olduğunu iddia eden Yeniçeri, ''Ülkede karar verme mekanizmalarına sızmış MOSSAD, Muhaberat, CIA, bölücü vb. unsurlar olabilir'' dedi.

aa

Bu haber 496 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,360 µs