En Sıcak Konular

Halk, Kaymakam Yavuz'u bağrına bastı

3 Ocak 2012 15:52 tsi
'Terörist' sanılarak bombalanan 35 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunurken saldırıya uğrayan Şırnak'ın Uludere ilçesi Kaymakamı Naif Yavuz'a ilçe halkı büyük sevgi gösterisinde bulundu.

Yaklaşık 300 araçlık bir konvoy oluşturan vatandaşlar, Kaymakam'ı tedavi gördüğü Şırnak'tan alarak ilçeye getirdi. Yüzlerce kişinin alkışları arasında makamına geçen Kaymakamı Naif Yavuz, kimseye kırgın olmadığını söyledi.

Yavuz, "Bir avuç insan asla ve asla bizi bölemeyecek. Cenaze sahipleri beni arayıp, kaybettikleri evlatları kadar bana yapılan saldırıya üzüldüklerini söyledi. Kafamın kırılması, 35 can kaybının yüreğimdeki acısı kadar beni üzmüyor." dedi.

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, kaçakçılık amacıyla gittikleri Kuzey Irak'tan Türkiye'ye dönerken 'terörist' zannedilerek öldürülen 35 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulunmak amacıyla önceki gün Gülyazı köyüne gitti. Taziye çadırında başsağlığı diledikten sonra bazı kişilerin saldırısına uğrayan Naif Yavuz, Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaymakam'a en büyük destek Şırnaklılardan geldi. Yavuz'u yalnız bırakmayan yüzlerce Uludereli, dün araçlarıyla Şırnak'a gelerek Uludere'ye kadar Yavuz'un aracına konvoy halinde eşlik etti. Yavuz, kaymakamlık binası önünde yoğun sevgi gösterisi ile karşılandı.

Kendisini karşılamaya gelenlere megafonla hitap eden Kaymakam Yavuz'un konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Kendisine yapılan saldırı için değil, hayatını kaybeden 35 kişi için üzüntü duyduğunu belirten Yavuz, "Şunu bilmenizi isterim ki, Uludere denilince, aklıma bana taş atanlar gelmeyecek. Benim için canını feda eden, taş yiyen, parmakları kırılan, kafası kırılan insanlar, mert oğlu mert Uludereliler benim aklıma gelecek. Uludere denilince benim aklıma provokatörler gelmeyecek. Ben ve devletim, Uluderelileri çok seviyoruz. Sizlerin de bizi sevdiğinizi biliyorum. " şeklinde konuştu.

Bu sözlerinin ardından grubun kendisini alkışlaması üzerine Yavuz, ''Lütfen kaybettiğimiz 35 can hatırına beni alkışlamayın. 35 can benim yüreğimi parçaladı. Kafamın kırılması yüreğimin acısı kadar beni üzmüyor.'' dedi.Daha sonra makamına geçen Kaymakamı Naif Yavuz, saldırıya uğramasının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in kendisini arayarak 'geçmiş olsun' dileğinde bulunduğunu söyledi. Yaklaşık 10 gün önce 'Yılın idarecisi' seçildiğini anlatan Yavuz, önümüzdeki hafta Ankara'ya gidip bu programa katılacağını
belirtti.Bu haber 674 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,341 µs