En Sıcak Konular

'Yüzde bir ihtimal Mehmetçik zarar görecekse gereği yapılmalı'

3 Ocak 2012 14:15 tsi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'ın Uludere sınırına yakın kesiminde meydana gelen olaya ilişkin, ''Yüzde bir bile ihtimal olsa sınırlarımızdan kanun dışı yollardan girenlerin bir tek Mehmetçiğe, bir tek vatandaşımıza zarar vereceği hesap ediliyo

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, terörist geçiş güzergahı olarak belirlenen bir sınır noktasında, havadan düzenlenen operasyon neticesinde sivillerin hayatını kaybetmesinin birçok kuşku ve muammayı da gündeme getirdiğini söyledi. Bahçeli, ''Yapılan cenaze törenlerinin PKK şovuna çevrilmesi, örgüt paçavralarının tabutları üzerine serilmesi esasen olayın arkasındaki sisli yanları da kısmen netleştirmiştir'' diye konuştu.

Bugün kadar olaya ilişkin Genelkurmay Başkanlığı dışında doyurucu, resmi bir açıklama yapılmadığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

''Artık Türkiye'de hiç kimsenin Irak'ın kuzeyinden kaynaklı bir terör tehdidinin bulunmadığını söyleme imkanı kalmamıştır. Elbette ki yıllardan beri süregelen tanımıyla Irak'ın kuzeyi Barzani ve Talabani tarafından yönetilmekte, PKK bunların koruyucu kanatları altında vahşi eylemlerini sürdürmektedir. Barzani ve Talabani, PKK'nın yanında ve himaye edenleridir.

PKK terör örgütünün arkasında Türkiye ve bölge üzerinde oynan küresel projeler vardır. ABD kendisinin Taliban'a, El Kaide'ye yaptığını, Türkiye'nin PKK'ya yapmasına rıza göstermemektedir. ABD'ye rağmen veya ABD'yi ikna ederek, Kandil'e girilmesi ve konuşlanılması mutlak anlamda şarttır. Hükümete, Kandil'e bayrak dikilmesi yönündeki çağrımızın gerisinde bu bariz ve ikamesi olmayan tespit bulunmaktadır.

Türkiye'ye yasadışı yollardan araziyi kullanarak giriş-çıkış yapanlar vardır ve adına 'kaçakçılık' denilen bir hayat tarzını hala sürdürmektedirler. Teröristlerin geçiş ve ilerleyiş güzergahında kaçakçılıkla meşgul olanlar ya PKK provokasyonlarına, istihbarat yanıltmalarına alet edileceklerdir ve bu şekilde canlı hedef haline getirilerek, isyan provalarına mazeret oluşturacaklardır ya da yasadışı kaçakçılıkla hayatlarını sarp kayalıklarda ve dar geçitlerde heba edeceklerdir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin harekat yaptığı alan, meşru bir sınır kapısı veya gümrük noktası değil teröristlerin sürekli sızıp kanlı eylemlerini yaptığı önemli bir tehdit bölgesidir. Üstelik bu alanda yerleşim yeri olmadığı gibi insan da yaşamamaktadır.''

-''Güvenlik kuşağı oluşturulsun''-

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Uludere sınır bölgesinde ölenlerin, bu kadar büyük grup halinde terör örgütü PKK'nın etkin olduğu alanda güven içerisinde kaçakçılık yapmalarının akıllara iki konuyu getirdiğini belirterek, ''Bunlar kendilerine dokunulmayacağını ihsas eden bir garanti almışlar ya da terör örgütünün yeni bir oyunu dahilinde tuzağa çekilip, öldürülme ihtimaliyle yüz yüze bırakılmışlardır. Yüzde bir bile ihtimal olsa sınırlarımızdan kanun dışı yollardan girenlerin bir tek Mehmetçiğe, bir tek vatandaşımıza zarar vereceği hesap ediliyorsa ve bu bir tehdit olarak görülüyorsa devlet derhal gereğini yapmalıdır ve bu son olayda da yapmıştır'' şeklinde konuştu.

Bahçeli, Türkiye'nin mutlaka kendine avantaj sağlayacak arazi derinliğine sahip olacağı yerden itibaren bir an önce güvenlik kuşağı oluşturması gerektiğini söyledi.

***

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''İkinci yıkım sürecinin de kurdelesi kesilmiştir. Yıkım koordinatörü ve Habur zanlısı bakan, 'şiddet içermeyen her düşünce serbest kalacak' diyerek, Başbakanından icazetli olarak yeni bir hamle daha yapmıştır'' dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, 2011 yılına ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

Zor ve sıkıntılarla yüklü bir yılın geride bırakıldığını belirten Bahçeli, ''Temenni ederim ki 2012 yılı, barışın, esenliğin ve kardeşliğin hakim olduğu, dargınlıkların ve ihtilafların son bulduğu bir yıl olur'' temennisinde bulundu.

Geçmişin samimi ve dürüst muhasebesinin, geleceğin inşasında önemli katkılar sağlayacağını belirten Bahçeli, ''Başbakan Erdoğan'ın 'kalfalık' ve 'ustalık' olarak isimlendirdiği 'yıkım' ve 'parçalanma' dönemleri 2011 yılında kesişmiş ve tüm acı meyvelerini vermeye başlamıştır'' ifadesini kullandı.

''MHP'siz siyaset ve Meclis arayışlarının, AKP'nin taşeronluk yaptığı mahfiller vasıtasıyla hızlandırıldığını ve arkası arkasına kurulan tuzaklar kutlu davamızı hedef tahtası yaptı'' açıklamasında bulunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Sözüm ona MHP olmazsa veya etkisiz olursa, milli mukavemet ortadan kalkacak, milliyetçi direnç zayıflayacak ve Türk milleti tüm şirret emellerin görüş ve müdahale menziline kolaylıkla girebilecektir. İşte 2011 yılında bize yönelik kara kampanyanın, karanlık kumpasın özünde ve içeriğinde bu beklentiler yer almıştır. Ancak, AKP ve yanlarında hizalanarak işbirliği yaptığı Okyanus ötesi, Kandil, İmralı ve peşmerge kalıntısı MHP'siz Meclis amacına ulaşamamışlar ve Türk milleti, kendisine karşılıksız sevgiyle bağlı olan Üç Hilali yalnız bırakmamıştır.

A.A.Bu haber 568 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,885 µs