En Sıcak Konular

Cem Uzan para saçıyor

2 Ocak 2012 22:14 tsi
Türkiye'ye karşı açtığı milyar dolarlık davalarının hepsini peş peşe kaybeden Cem Uzan, Libananco için pes etmiyor, avukatlarına para saçmaya devam ediyor.


Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi'nin (ICSID) eylül de karar verdiği 10.1 milyar dolarlık tazminat davasını kaybetmesine rağmen şimdi de avukatlarını değiştirerek temyiz sürecine başlayan Uzan, pahalı avukatlarına birini daha ekledi. Sabah'ın haberine göre hukuk dünyasının 'köpekbalığı' olarak tanımladığı Stuart Neilberger ve ekibine 50 milyon dolar, çimento ile AİHM davasındaki avukatlarına 40 milyon dolar ödeyen, Türkiye tarafına da 15 milyon dolar ödemesi gereken Uzan, pahalı avukatlarına İngiliz Volterra Fietta ile devam etti. ICSID ile deneyimli ve dünyanın en pahalı avukatlık şirketlerinden Volterra Fietta ile anlaşan Uzan, son kozunu da böylece kullanmış olacak. Robert Volterra ve Stephen Fietta adlı iki avukatın kurduğu Volterra Fietta ilginç yapısıyla da dikkat çekiyor. Firma, Türkiye'yi yakından tanıyor, uzun süredir Libananco'yu takip ediyor.

ALAPLI DAVASINDA VAR

Volterra Fietta, ICSID'da Türkiye'ye karşı açılan bazı davalarda ve Türk şirketlerin uluslararası sorunlarında yer aldı. ICSID'da devam eden Alaplı Elektrik davasında yer alan Volterra Fietta, Barmek Holding'in Azerbaycan'a, Ata Construction'ın da Ürdün'e açtığı davalarda da görev aldı.

2010'DAN BERİ TAKİPTELER

Daha önce Latham Watkins'te çalışan Robert Volterra ile Stephen Fietta, New York Güney Mahkemesi'nin kararı hakkında bir rapor yazarak davayı takibe aldı. Robert Volterra, Libananco Davası'nda Türkiye'yi savunan ABD'li hukuk şirketi Freshfields'da da uzun yıllar çalışmıştı.

Bu haber 698 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,521 µs