En Sıcak Konular

Başkan Kocaoğlu İzmir Adliyesi'nde

2 Ocak 2012 11:50 tsi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yolsuzluk operasyonu kapsamında savcıya ifade vermek üzere İzmir Adliyesi'ne gitti.

Saat 09.30'da ticari taksiyle adliyeye giden ve yanında korumaları olmaması dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, doğrudan savcının makamına çıktı.

CHP'liler, Başkan Kocaoğlu'na destek amacıyla adliyeye gidiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yolsuzluk operasyonu kapsamında ifade vermek üzere İzmir Adliyesi'ne gitti. Saat 09.30'da ticari taksiyle adliyeye giden ve yanında korumaları olmaması dikkat çeken Kocaoğlu, avukatlarıyla birlikte doğrudan özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Birol Çengil'in makam odasına çıktı.

Başkan Kocaoğlu'nun adliyede olduğunun duyulmasından sonra çok sayıda CHP milletvekili, belediye başkanı ve partili de bilgi almak amacıyla adliyeye gitti. Bunlar arasında milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ön sıralarda yer aldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan verilen bilgiye göre soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere Kocaoğlu'na, 29 Aralık 2011 tarihinde tebligat yapıldı.

2011 Mayıs ve Kasım aylarında, başsavcılığın talimatıyla İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince belediyeye yönelik iki operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında çok sayıda üst düzey bürokrat ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma, zimmet, rüşvet, belgede sahtecilik ve güveni kötüye kullanma suçlamalarıyla gözaltına alınarak, mahkeme tarafından tutuklandı.

Cihan


Bu haber 474 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,745 µs