En Sıcak Konular

'Cumhurbaşkanı'na sorun' uygulaması başladı

1 Ocak 2012 13:18 tsi
Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından herkesin istediği soruyu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sorabilmesine imkan verecek ''Cumhurbaşkanına Sorun'' uygulaması başladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın kurumsal web sitesinde yer alan duyuruya göre, bu uygulama, Cumhurbaşkanı Gül'ün halkla daha yakın temas halinde olmasını sağlayan yeni bir iletişim platformu değeri taşıyor.

-''Cumhurbaşkanına sorun'' uygulaması nedir?-

''Cumhurbaşkanına Sorun'' adlı uygulamada, aylık dönemler halinde, isteyen herkes her konudaki sorusunu Cumhurbaşkanı Gül'e sorabilecek ve dileyenler sorularını video olarak da gönderebilecek.

Ayrıca herkes, uygulamada daha önce sorulmuş olan soruları da oylayabilecek. Böylece aylık periyotlar halinde dönemlere ayrılan uygulamada en çok oyu alan sorular ortaya çıkacak. Bu sorular arasından seçilecek beş sorunun sahibi, Çankaya Köşkü'nde sorularını bizzat Cumhurbaşkanı Gül'e sorabilecek. Video kaydına alınacak bu görüşmeler, yine aynı platformda yayınlanarak tüm dünyaya ulaşmış olacak.

-Yeni bir iletişim platformu olarak ''cumhurbaşkanına sorun''-

Cumhurbaşkanlığı kurumsal web sitesindeki ''Cumhurbaşkanına Yazın'' uygulaması, Twitter ve Facebook'taki hesaplar ile YouTube'daki kanalın ardından Cumhurbaşkanı Gül'ün yeni iletişim platformu ''Cumhurbaşkanına Sorun'', dileyen herkesin aracısız bir şekilde Cumhurbaşkanı Gül'e ulaşmasını mümkün kılacak bir uygulama.

Duyuruda, iletişim alanındaki, özellikle sosyal medyadaki, başarısı her zaman takdirle karşılanan Cumhurbaşkanı Gül'ün, ''Cumhurbaşkanına Sorun'' uygulaması ile yepyeni bir iletişim zemini kurarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiği belirtildi.

Katılmak isteyenlerin, ''Cumhurbaşkanına Sorun'' uygulamasına, http://www.tccb.gov.tr/cumhurbaskaninasorun adresinden ulaşabilecekleri bildirildi.

aa

Bu haber 591 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,585 µs