En Sıcak Konular

SP kongresine Kurtulmuş belirsizliği

29 Eylül 2010 13:57 tsi
SP kongresine Kurtulmuş belirsizliği Kayyuma devredilen Saadet Partisi, kongreye gidecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un partinin kayyuma devri sonrasında gidilecek olağanüstü kongreye katılmayacağı iddia edildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''partisinin Olağanüstü Kongresine katılmayacağı'' iddialarıyla ilgili, ''Sürece ilişkin bütün açıklamaları cuma günü yapacağız'' dedi.

Kurtulmuş, parti Genel Merkezindeki Başkanlık Divanı toplantısından çıkışında gazetecilerin olağanüstü kongreye ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Kongreye katılmayacağınız iddia ediliyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?'' demesi üzerine Kurtulmuş, ''istişare toplantılarını tamamladık. Sürece ilişkin bütün açıklamaları cuma günü yapacağız'' diye konuştu.

''AYRILIK OLURSA ÜZÜNTÜ İLE KARŞILARIM''

Olağanüstü Kongre Çağrı Heyeti Başkanı Mustafa Kamalak da parti Genel Merkezinden çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin parti Genel Merkezinde yaptığı görüşmeleri sorması üzerine Kamalak, ''Genel Sekreter Kazım Arslan ile görüştüm. Çok önemli bir görüşme oldu. Burası benim partim. Parti Genel Başkanı Sayın Kurtulmuş ile Başkanlık Divanı Toplantısı olduğu için görüşemedim'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Yeni bir parti kurulması yönünde iddialar var. Bu konudaki görüşleriniz nedir?'' demesi üzerine Kamalak, ''Genel sekreter de benim kadar üzgün. Böyle bir ayrılık olursa üzüntü ile karşılarım. Tarih konusunu görüşmedik. Numan Kurtulmuş her zaman için gönüldaşım, dava arkadaşım. Hasım değiliz, arkadaş grubuyuz'' diye yanıtladı.Bu haber 583 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,875 µs