En Sıcak Konular

Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne başvurular başladı

29 Eylül 2010 13:24 tsi
Emniyet Genel Müdürlüğü, 2010 yılı Polis Meslek Eğitim Merkezleri (Pomem)'ne öğrenci alımı için başvuruların başladığını bildirdi.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı en az 6 ay süre ile mesleki temel eğitimin verildiği; parasız, yatılı ve üniformalı eğitim kurumları. 2011 yılında başlatılacak olan 10. ve 11. dönem Polis Meslek Eğitimleri'ne; 2009 ve 2010 yılları Kamu Personel Seçme Sınavı'nın birinden (KPSS – P3) puan türünden (60) ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek.

Polis Meslek Eğitimleri'ne 9 bin 500 erkek, 500 bayan toplam 10 bin aday asıl, bu miktarların yüzde 30'u olan 2 bin 850 erkek, 150 bayan toplam 3 bin aday ise yedek olarak alınacak. Yapılan sınavlar neticesinde başarılı olan adaylar, İstanbul Adile Sadullah, İstanbul Arnavutköy, İzmir Bornova, Mersin, Aydın, Bilecik, Eskişehir ve Çankırı POMEM Müdürlüklerinde eğitim görecekler.

Müracaat işlemleri için de adaylar, ikamet ettikleri İl Emniyeti Müdürlüklerine 29 Eylül–14 Ekim 2010 tarihleri arasında istenen belgelerle birlikte şahsen başvurabilecek. Müracaatlar 14 Ekim 2010 tarihi saat: 17.00'de sona erecek. Eksik belge veya posta yolu ile ya da başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Değerlendirme ve seçme işlemlerine, Emniyet Genel Müdürlüğü'nce belirlenerek ilan edilen bölge merkezlerinde 30 Ekim 2010 tarihinde başlanacak. Değerlendirme ve seçme işlemi, üç aşamadan oluşacak ve 10'uncu ve 11'inci dönem için geçerli olacak. Adayların başarı durumları Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın www.egitim.pol.tr internet adresinden ve İl Emniyet Müdürlüklerince ilanen duyurulacak.

 
cihanBu haber 571 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,779 µs