En Sıcak Konular

Meteoroloji'den 8 il için kuvvetli yağış uyarısı

29 Eylül 2010 09:48 tsi
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimleri ile zamanla kuzeydoğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yağışların sabah saatlerinde Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde, akşam ve gece saatlerinde Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya çevreleri ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, ülkenin güneybatı kesimlerinde 1 ile 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgâr, genellikle güney ve güneybatı, akşam ve gece saatlerinde Marmara'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Türkiye'nin batı kesimleri ile zamanla kuzeydoğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların sabah saatlerinde Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde, akşam ve gece saatlerinde Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya çevreleri ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel ve su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


Ankara: Parçalı bulutlu 29 derece.


İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 derece.


İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30 derece.


Antalya: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 32 derece.


Bolu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 derece.


Tokat: Parçalı bulutlu 29 derece.


Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26 derece.


Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34 derece.


BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde, akşam ve gece saatlerinde Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya çevreleri ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


Ege: Az bulutlu, kuzey kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve iç kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batısı parçalı ve çok bulutlu, Göller yöresi öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


İç Anadolu: Az bulutlu, kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük çevreleri ile akşam ve gece saatlerinde Kastamonu çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


Doğu Anadolu: Az bulutlu, kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

cihanBu haber 503 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,418 µs