En Sıcak Konular

CHP'de referandum sonrası Aksu açılımı

29 Eylül 2010 09:29 tsi
Kılıçdaroğlu'ndan Aksu'ya 'geçmiş olsun' telefonu...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ameliyatla vücudundan kist alınan sanatçı Sezen Aksu’yu arayarak ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sezen Aksu’yu telefonla aradı. Kılıçdaroğlu, geçen hafta pazar günü ameliyat olarak vücudundan kist çıkartılan Aksu’ya ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak, ‘en kısa sürede sağlığına kavuşmasını’ arzu ettiğini aktardı. Kılıçdaroğlu’nun, Aksu’ya “Sizi seviyoruz. En kısa zamanda ziyaretinize de gelmik istiyorum” dediği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere 12 Eylül referandumu sürecinde CHP’li yetkililer, ‘evet’ diyeceği için Sezen Aksu’yu sert dille eleştirmişti. CHP Parti Meclis’i üyesi Sühely Batum, Sezen Aksu için ‘sazan’ benzetmesi yapmış; Aksu’ya, aynı zamanda CHP’nin kalesi olan memleketi İzmir’den de çeşitli tepkiler gelmişti. Kılıçdaroğlu da katıldığı bir televizyon programında, “Sezen Hanım, beni üzmedi ama bunu söylememesi gerekiyordu. İyice ölçüp, biçip düşünüp konuşması gerekirdi. Umarım Sezen Aksu’nun telefonları dinlenmiyordur” diyerek Aksu’ya sitem etmişti. İzmir’in Konak ilçesinde Sezen Aksu Sokağı’nın isminin değiştirilmesi için mahalleli tarafından imza kampanyası açılmış, ancak CHP’li belediye ismin değişmeyeceği açıklayarak tartışmaya son noktayı koymuştu.
Hem CHP Genel Merkez yöneticileri hem de İzmir’deki tepkiler üzerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sezen Aksu’yu o zaman da telefonla aramıştı.  Kılıçdaroğlu, Aksu’nun ‘gönlünü’ almış ve CHP’nin ‘hayır’ demesinin gerekçelerini anlatmıştı.

radikalBu haber 556 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,900 µs