En Sıcak Konular

Saadet Partisi'nde artık son kozlar oynanıyor

29 Eylül 2010 09:26 tsi
Kayyum atanmasının ardından Saadet Par-tisi'ndeki (SP) belirsizlik sürüyor. SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile muhalifler, son kozlarını hafta sonu oynayacak.

Kurtulmuş'un, nihai kararını cumartesi günü vermesi bekleniyor. Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan ise kongre delegelerini pazar günü yapacağı istişare toplantısına davet etti.

SP'de dün iki toplantı vardı. Kurtulmuş, parti içi istişarelerin sonuncusunu gerçekleştirdi. Saat 13.00'te 75 kişilik Kurucular Kurulu'nu toplayan SP lideri, bu toplantının ardından 17 üyeden oluşan Başkanlık Divanı'nı da toplayarak görüş ve önerilerini aldı. Kurtulmuş'un nihai kararını cumartesi günü açıklayacağı öğrenildi. Necmettin Erbakan ise kongre delegelerini, pazar günü Ankara'da düzenleyeceği, 'olağanüstü büyük kongreye hazırlık ve istişare toplantısına' davet etti. Erbakan'ın basın danışmanınca yapılan yazılı açıklamada, "Toplantı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın liderliğinde gerçekleştirilecek. Toplantıda camiayı yakından ilgilendiren gelişmeleri değerlendirecek olan Erbakan, katılımcıların görüş ve tekliflerini alacak." ifadelerine yer verildi.

Kongreye çağrı heyeti çalışmalara başladı

Öte yandan SP'yi olağanüstü kongreye taşıması için mahkemece atanan çağrı heyeti, çalışmalarına başladı. Çağrı heyeti başkanlığına Mustafa Kamalak, başkan yardımcılığına Şerafettin Kılıç, sekreterliğine de Hasan Bitmez seçildi. Heyet, açılış, kongre divan teşkili, tüzük ve program tadil komisyonları teşekkülü, tüzük ve program tadil komisyonlarının raporlarının okunması, genel başkan, genel idare kurulu asil ve yedek üyelerinin, yüksek disiplin kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi gündemi ile çağrı yapacak.

zamanBu haber 452 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,145 µs