En Sıcak Konular

Bağış, Brüksel'de patlamada ölen iki Türk'ün ailesini ziyaret etti

28 Eylül 2010 23:12 tsi
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel'de Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schaerbeek semtindeki patlamada hayatını kaybeden 2 Türkün ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında, patlamanın gerçekleştiği bölgede incelemelerde bulunan Bağış, yıkılan evlerinin altında can veren Michel Şahin (58) ile Mürsel Köse'nin (76) ailelerine başsağlığı diledi.

Şahin ailesi ziyarette basının görüntü almasına izin vermezken, Köse ailesini ziyarette Bağış'ın, Mürsel Köse'nin patlamada balkon demirine takılarak hayatta kalan eşi İbide Köse'ye, "Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun. Başbakanımız da çok selam gönderdi, başsağlığı diledi. Yanlız değilsiniz. Devletimiz arkanızda. Büyükelçimizle, başkonsolosumuzla, bakanımızla, memurumuzla hep beraber yanınızdayız. Zor günleri beraber yeneceğiz. Hep beraber kolaylaştıracağız anacığım. Sen çocuklara sahip çıkacak, büyüklük yapacaksın. Evin direği artık sensin. Güçlü olmanız lazım" dediği görüldü.

Taziye ziyaretlerinin ardından kısa bir açıklama yapan Bağış, hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşının ailelerinin acısını paylaşmak için geldiğini belirterek "Yanlız olmadıklarını, Türkiye'nin büyük devlet olduğunu, dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarının yanında olduğunu ve her türlü ihtiyaçlarına cevap verme konusunda kararlı olduğumuzu ilettim" şeklinde konuştu.

Bağış, "Bu olayın biran evvel açıklığa kavuşturulması, patlamanın gerçek nedeninin belirlenmesi gerekiyor. Bu konuda Belçika makamlarıyla iletişimimiz net şekilde devam ediyor" dedi.

Patlamada hayatını kaybeden Köse'nin cenazesi yarın İstanbul'a gönderilecek. Şahin ailesi ise cenazelerini Belçika'da defnedecek.

Cumartesi gecesi Şahin ailesine ait yaklaşık 100 yıllık 3 katlı binada, gaz sızıntısı nedeniyle gerçekleştiği tahmin edilen şiddetli patlamada 3 bina yerle bir olmuş, ikisi Türk 3 kişi ölmüştü.Bu haber 626 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,752 µs