En Sıcak Konular

Avcı'nın Eskişehir'deki konutunda kalaşnikof silah bulundu

28 Eylül 2010 20:45 tsi
Hanefi Avcı'nın görevi sırasında ikamet ettiği konut ile makamındaki aramalarda bir silah ele geçirildi. Avcı'nın bir yıldır ikamet ettiği Polisevi'nin bahçesindeki tek katlı ve etrafı ağaçlarla çevrili konutta kalaşnikof silah ile bu silaha ait mermi

'Devrimci Karargâh Örgütü' soruşturması kapsamında hakkında verilen yakalama kararı gereği Ankara'da gözaltına alınarak İstanbul'a götürülen eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın ikamet ettiği Eskişehir Polisevi'ndeki konutundaki aramalar tamamlandı. Avcı'nın görevi sırasında ikamet ettiği konut ile makamındaki aramalarda bir silah ele geçirildi. Avcı'nın bir yıldır ikamet ettiği Polisevi'nin bahçesindeki tek katlı ve etrafı ağaçlarla çevrili konutta kalaşnikof silah ile bu silaha ait mermi bulunduğu öğrenildi.

'Devrimci Karargâh Örgütü' soruşturması kapsamında sabah saatlerinde Ankara'da gözaltına alındıktan sonra İstanbul'a götürülen eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın ilk önce Eskişehir'deki Polisevi'nin bahçesindeki konutunda, daha sonra da eski makamında arama yapıldı.

İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Hanefi Avcı'nın gözaltına alınmasının ardından konutu ve işyerinin aranması konusunda verdiği karar, saat 10.00'da Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaştı. Savcılıkta yapılan işlemlerin ardından Avcı'nın eskiden kaldığı Polisevi'ndeki konut ile makamında aramalara başlandı. Aramalar ilk önce Avcı'nın Bursa-Ankara Karayolu üzerindeki Polisevi'nin bahçesinde yer alan tek katlı ve çevresi ağaçlarla çevrili konutunda yapıldı. Terörle Mücadele, Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile Eskişehir'den görevlendirilen iki savcı, İstanbul ve Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden polisler ile savcının da katıldığı aramalar saat 11.00 sularında başladı, akşam 18.00 sularına kadar devam etti.

Polis ve savcının arama için konuta geldiğinde Avcı'nın eşi Şenay Avcı'nın konutta olduğu öğrenildi. Polis ve savcıyı karşısında gören Şenay Avcı'nın önce şaşkınlık yaşadığı ve sinirlendiği kaydedildi. Buradaki işlemlerin başlatılmasının ardından Avcı'nın bir yıldır görev yaptığı Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki makamında da arama başlatıldı.

Avcı ailesinin, eşyalarını topladığı, bir kısmını Ankara'ya taşıdığı, ancak bir kısmını ise konutta bıraktığı için koliler tek tek boşaltılıp incelendi. Makam ile konuttaki aramalarda bilgisayar, dizüstü bilgisayarı ile elektronik eşyaları ve bulunan CD'ler kontrol edildi. Bu süreçte bazı eşyalar ile belgelere el konuldu, bazıları ise kopyalandı. Kayıt yapma özelliğine sahip bazı elektronik eşyalar ile delil niteliğindeki eşyalara da el konuldu.

Aramalar sırasında Avcı'nın bir yıldır ikamet ettiği Polisevi'nin bahçesindeki tek katlı konutta bir adet kalaşnikof silah ile bu silaha ait mermi bulundu.

Bulunan kalaşnikof silah ile bu silaha ait mermi ve diğer belgeler, özel oluşturulan polis ekiplerince bir koliye konarak İstanbul'a gönderildi.

Bu arada, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner de arama yapılan iki noktaya gelerek incelemelerde bulundu, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.Bu haber 646 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,985 µs