En Sıcak Konular

Doğan Grubu, Ray Sigorta hisselerini satacak

28 Eylül 2010 18:46 tsi
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş, Ray Sigorta A.Ş. sermayesinde sahip olduğu ve şirketin sermayesinin yüzde 10'una karşılık gelen payını satacağını duyurdu.

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan açıklamasında, daha önce muhtelif tarihlerde kamuya açıklama konusu yapılan ve Doğan Şirketler Grubu Holding ile Vienna Insurance Group AG'nin yatırım şirketi TBIH Financial Services Group N.V. arasında imzalanan 19 Mart 2007 tarihli ''Hisse Alım ve Hissedarlık Sözleşmesi'' kapsamında; iştirakleri Ray Sigorta A.Ş'de geriye kalan ve Ray Sigorta A.Ş. sermayesinin yüzde 10'na karşılık gelen paylarının tamamı ile ilgili olarak; 2011 yılında kullanılması öngörülen hisse satış opsiyonunun erken kullanılması ve söz konusu hisselerin tamamının Vienna Insurance Group AG'ye ve TBIH Financial Services Group N.V.'ye satılması hususunda bugün taraflar arasında anlaşma sağlandığı ve ''Hisse Satış Sözleşmesi'' imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, Ray Sigorta A.Ş. sermayesinde sahip olunan ve Ray Sigorta A.Ş. sermayesinin yüzde 10'una karşılık gelen, 970.199.999 adet payın Vienna Insurance Group AG'ye; 2 adet pay TBIH Financial Services Group N.V'ye olmak üzere tamamının [970.200.001 adet], 20 milyon 70 bin 149 dolar bedel üzerinden, nakden ve peşin olarak satılacağı, hisse satış işlemi sonrasında şirketin Ray Sigorta A.Ş. sermayesinde herhangi bir payının kalmayacağı bildirildi.

Nihai satış bedelinin, ilgili makamlardan alınacak onayı müteakiben, Ray Sigorta A.Ş'de devam eden sermaye artırımında şirketin iştirak payına isabet eden tutarın ve ayrıca bu tutar ile birlikte hisse devir bedeli tutarına (20.070.149 dolar) hisse devrinin tamamlanmasına (kapanışa) kadar geçecek sürede 12 aylık LIBOR üzerinden hesaplanacak vade farkı tutarının ilave edilmesi suretiyle tekrar hesaplanacağı ve kesinleştirileceği kaydedildi.Bu haber 457 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,758 µs