En Sıcak Konular

ÖSYM'deki KPSS çalışması tamamlandı

13 Eylül 2010 20:16 tsi
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 10-11 Temmuz 2010'da gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) sorularının sızdırıldığına ilişkin iddialara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ÖSYM'deki bilgisayarlarda yürütülen incele

YÖK Denetleme Kurulunca savcılık kanalıyla mahkemeden alınan karar doğrultusunda, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polis ekibince ÖSYM'nin Bilkent'teki ana hizmet binasında 31 Ağustosta başlatılan inceleme iki hafta sürdü.

Polis ekibi ÖSYM'nin sınav hizmetleri biriminde yürüttüğü çalışmada, KPSS Eğitim Bilimleri sınav sorularını hazırlayan 6 komisyon üyesine ait olan bilgisayarların da aralarında bulunduğu bilgisayarların ana belleklerini kopyaladı. Delil olabilecek nitelikte teknik incelemelerini sürdüren ekip, bayramda da mesai yaparak ÖSYM'deki çalışmasını bitirdi.

-ÜÇ KOLDAN SORUŞTURMA-

Öte yandan, Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturmanın dışında Devlet Denetleme Kurulu ile YÖK Denetleme Kurulunun yürüttüğü soruşturmalar da devam ediyor.

YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Mustafa Solmaz, ÖSYM'deki incelemeler sürerken, Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan'ı ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulunmuştu.

Bu arada, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile KPSS ile ilgili iddialar konusunda görüşen YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, geçen hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret ederek gelişmeler hakkında bilgilendirdiği öğrenildi.Bu haber 620 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,103 µs