En Sıcak Konular

12 Dev Adam'a 28 milyon TL'lik çek

13 Eylül 2010 19:02 tsi
12 Dev Adam'a 28 milyon TL'lik çek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda 2. olarak gümüş madalya kazanan Türk Milli Basketbol takımını Başbakanlık Merkez Bina'da kabul etti.

Kabulde Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ta hazır bulundu. Konuşmasının başında 12 Dev Adama başarısından dolayı teşekkürlerini sunarken, yoğun referandum çalışmalarına rağmen ellerinden milli takımın yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

A Milli Basketbol takım başantrenörü Bogdan Tanjevic, kazandıkları başarıdan dolayı mutlu olduklarını dile getirirken, kendilerine verilen destek için teşekkür etti.  
 
Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu ise, gösterdikleri başarıdan gurur duyduklarını belirtirken, özellikle Başbakan Erdoğan'ın kendilerine gösterdiği manevi destek için teşekkür etti. Konuşmasını sürdüren Türkoğlu'nun, "Bize gösterdiğiniz manevi destek için teşekkür ederiz. Maddiyat bizim için her zaman ikinci planda olmuştur. Ama desteklerin gelmesini de bekliyoruz" sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.
 
Antrenör Tanjevic Başbakan Erdoğan'a kazanılan madalyaları hediye ederken; Hidayet Türkoğlu ise milli basketbolcuların fotoğrafları ve imzalarının bulunduğu çerçeve hediye etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, turnuvada söz verdiği basketbolcu ve teknik heyete verilecek, kişi başı 1 buçuk milyon TL olmak üzere toplamda 28 milyon TL'lik çeki Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e verdi.
 
Milli Basketbolcular, Başbakan Erdoğan öncesinde, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'i de ziyaret etti.Bu haber 570 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,927 µs