En Sıcak Konular

Kılıçdaroğlu'nun ikametgah kaydıda çıkmadı

13 Eylül 2010 17:28 tsi
Oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikametgah kaydının da bulunmadığı ortaya çıktı.

Anayasa değişiklik paketi referandum oylamasında seçmen listesinde ismi bulunmadığı için oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikametgah kaydının da bulunmadığı ortaya çıktı.

Çukurambar Mahalle Muhtarlığı'ndan alınan bilgiye göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da ikametgah kaydının bulunmadığı belirtildi. 29 Mart yerel seçimlerinde CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday koyması için adres bildirmesi gereken Kılıçdaroğlu'nun adresini İstanbul Kağıthane'ye taşıdığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu, o günlerde medya mensuplarını evine davet ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''İstanbul'da yaşamayan bu şehre nasıl aday oluyor'' sözlerine karşı Kılıçdaroğlu, Kağıthane'ye Kağıttepe diyerek bu ilçede yaşadığını söylemişti. Yerel seçimlerde başkan seçilemeyen Kılıçdaroğlu'nun buradaki ikametgah adresini değiştirdiği, ancak yeni adresini Ankara'daki muhtarlığa bildirmediği öğrenildi.

İstanbul'daki adrese başka birinin taşınması nedeniyle Kılıçdaroğlu'nun nüfus müdürlüğünde bulunan adres kaydının otomatik olarak silindiğini ifade eden muhtarlık, Kılıçdaroğlu'nun adres bildirmediği için de 329 TL para cezası bulunduğu kaydetti.

İstanbul'daki adrese başka birinin taşındığı için Kılıçdaroğlu'nun ikametinin gözükmediğini belirten muhtarlık, "Vatandaşlar adres birdirmeme nedeniyle cezai uygulama ile karşı karşıya kalmamaları için dikkatli olmaları gerekiyor. İkametgahını değiştiren vatandaşlar 20 iş günü içinde nüfus müdürlüklerine başvurup yeni adreslerini kayıt ettirmezlerse 329 TL para cezasıyla karşı karşıya kalıyorlar" dedi.

Muhtarlık, Kılıçdaroğlu'nun Çukurambar'daki evinde eşi Sevim Kılıçdaroğlu ve oğlunun kaldığını ancak CHP liderinin resmi olarak bu adreste yaşadığına dair bir kaydının bulunmadığını aktardı.

CİHANBu haber 611 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,511 µs