En Sıcak Konular

Show TV ve Akşam'a süpriz talip

13 Eylül 2010 15:34 tsi
Show TV ve Akşam'a süpriz talip Yeniçağ gazetesi yazarı Sebahattin Önkibar, medyada büyük ses getirecek bir iddiayı ortaya attı. Mehmet Emin Karamehmet'e ait Akşam ve Show TV'nin satışı için bir işadamı ile görüştüklerini ifade etti.

Yeniçağ gazetesi yazarı Sebahattin Önkibar, Mehmet Emin Karamehmet'in Akşam ve Show TV'yi Boydak Ailesine satmak için görüşmeler yaptığını yazdı.

Kayseri Kızılay Kan Merkezi'nin açılışında KAYSO Başkanı Mustafa Boydak'a milletvekillerinin oturduğu yerden koltuk gösterilince "Şimdi değil, yeni dönemde inşallah" yanıtı vermiş.

AK Parti'ye destek verdiği bilinen Boydak Grubu'nun ağabeyi Hacı Boydak, siyasetten uzak olmasının yanında mütevazı duruşuyla açılımlara vitrinden müdahalede bulunmuyor.

Grubun CEO'su Memduh Boydak'ın basın kuruluşları ile ilgilenebileceği söylenirken, pazarlıkla bizzat Mustafa Boydak'ın ilgileneceği biliniyor.

Akşam gazetesi ve Show TV'nin satışına Boydak Holding'in yanaşmasının ise önemli bir nedeni var. Karamehmet'in Akşam gazetesi ve Show TV satışını gerçekleştirme niyetine binaen Başbakan Erdoğan'ın kendisine, "Yabancıya satma, Anadolu sermayedarı birine sat. Televizyon ve gazete yabancıların eline geçmesin" şartını getirdiği ileri sürülüyor.

NASIL BİR YAYIN OLUR?

Boydak ailesi muhafazakâr bir yapıya sahip olmasının yanında AK Parti'ye destek veren bir aile. "Yeşil sermaye"den görülerek andıçlanmış olması grubun yatırım yapmasına engel olduğu ve önünü geçmişte çok tıkadığı için referandumun en önemli destekçileri arasında sayılıyor.

Ülkenin normalleşme sürecine çok ciddi katkısı bulunmasına rağmen Taraf gazetesi gibi basın kuruluşlarına "marjinal" gözüyle bakması, ortalama bir yayın anlayışı sergileyeceğinin ve döneme uygun yayın yapacağının işareti görülebilir.

Yeniçağ

 Bu haber 1,124 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,097 µs