En Sıcak Konular

Çubukçu: Kayıt sırasında para ödenmez

10 Eylül 2010 16:31 tsi
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, kayıt sırasında velilerden para alınamayacağını belirterek, okulların ücretsiz olduğunu söyledi.

Çubukçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma namazını kıldığı Arnavutköy'ün Taşoluk Mahallesi'ndeki Yeşil Cami'nin önünde toplanan vatandaşlarla bayramlaştı, sohbet etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çubukçu, ''Referanduma çok az bir zaman kaldı. Değerlendirmenizi alabilir miyiz?'' şeklindeki soruya, ''Sadece buradan değil, İstanbul'un her yerinden 'evet' sesi geliyor'' yanıtını verdi.

''Halk oylamasıyla ilgili bir tahmini olup olmadığı'' sorulan Çubukçu, hiçbir tahmin yapmayacağını belirterek, şunları söyledi:

''Ama geçecek, gayet güzel. Aslında bir aylık süreçte İstanbullular ile çok güzel vakit geçirdik.Seçimkampanyası havasında değil biraz da birlik, beraberlik, paylaşma duygularını çok üst seviyede yaşandığı bir süreçtireferandumkampanyası. Kendi açımızdan söylüyorum, çok pozitif bir kampanya yürüttük. Hem ramazan, hem bayrama denk gelmiş olması, halkımızda olumlu anlamda motive olduğunu düşünüyoruz. Medyaya yansıdığı gibi aşırı gerginlikler, gerilimler toplum içinde ayrıştırma gibi şeyleri sahada müşahede etmedik. Çok güzel bir şey. Milletimiz en sıkıntılı meselelerde dahi ayrışmamıştır. Bu meselede de öyle. Mutlaka geçecek, 'evet' olarak geçecek. Ertesi sabah toplumda bir şekilde ayrıştırma olacak gibi şeylere çok fazla şey vermemek gerekiyor. Bu toplum, en zor meselelerde bile ayrışmamıştır. Bu meselede hiçbir şekilde ayrışmaz. Bu bir halk oylamasıdır. Sonuçları itibariyle anaysa değişikliğidir. İnşallah ülkemiz, milletimiz için hayırlı uğurlu olacaktır.''

KAYIT PARASI

Vatandaşların, "Okul yöneticilerinin öğrenci kayıtlarında para istediği ve para vermeyen öğrencilere ayrımcılık yapıldığı" konusundaki şikayetleri üzerine Çubukçu, "Kayıt sırasında para ödenmez, okullarımız ücretsizdir. Ders kitaplarını bile ücretsiz olarak veriyoruz. Ben sizden okulların isimlerini, verdikleri hesap numaralarını aldım, gereken işlemleri yapacağım. Okul aile birliklerinin bu konuda veliler üzerine baskı uygulamasına da karşıyım. Okulun istediği para değil, bu okul aile birliklerinin açtığı hesap numarası. Okul idarecilerimizi uyaracağım" dedi.

Bir vatandaşın "Arnavutköy'de eğitim kalitesinin çok zayıf olduğunu" söylemesi üzerine Çubukçu, "Önümüzdeki eğitim dönemindeİstanbuldahil olmak üzere ilçelere çok yatırım yapacağız" cevabını verdi. 

zamanBu haber 502 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,524 µs