En Sıcak Konular

MHP'den bir EVET istifası daha...

10 Eylül 2010 15:44 tsi
MHP yönetimi referandumda EVET oyu vereceğini açıklayanları istifaya zorlamaya başladı.

Giresun Bulancak Aydındere Belde Belediyesi MHP'li Başkan Yardımcısı Ahmet Aydoğdu, referandumda 'evet' kararından dolayı, partisi tarafından disiplin kuruluna verileceği nedeniyle partisinden istifa ettiğini belirtti.

Rahmetli Alpaslan Türkeş'in 'En kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha evladır' sözünden hareketle 'evet' kararını aldıklarının altını çizen MHP'li Başkan Yardımcısı Ahmet Aydoğdu, "Bizler Aydındere halkı olarak, 12 Eylül darbesini en şiddetli geçiren beldeyiz. Benim babamı da haksız yere tutukladılar, çıksın biri desin ki biz sizi bu sebepten dolayı tutukladık, ama kimse açıklamasını yapamaz, çünkü tüm Giresun halkı da biliyor ki Aydındere 12 Eylül darbesinde neler çekmiştir. Ben bunları yaşadıktan sonra 'evet' deme gereği duydum. Sadece Aydındere halkının değil, tüm MHP'li arkadaşlarımızın bu darbeden neler çektiğini çok iyi biliyoruz, ama arkadaşlarımı anlamış değilim, en büyük zulmü görenler MHP'liler olmasına rağmen neden hayır diyorlar anlamak çok zor.'' ifadelerini kullandı.

AYDOĞDU: PARTİMDEN İSTİFAYA ZORLANDIM

Kendisini Bulancak MHP ilçe başkanının arayarak istifaya çağırdığını belirten Ahmet Aydoğdu, ilçe başkanının eğer istifa etmezse parti disiplin kuruluna gönderileceğini ve ihraç edileceği yönündeki uyarısı üzerine istifa kararı aldığını belirtti. Aydoğdu, şöyle konuştu:

"Bizler demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Partiler demokrasiden bahsediyor, beni arayarak nasıl bir demokrasi içinde olduklarını da öğrenmiş oldum, en doğal hakkım olan düşüncemi açıklamamla partimden istifam istendi. Parti yetkilileri, benim disiplin kuruluna verileceğimi ve partiden ihraç edileceğimi ifade etmeleri üzerine partimden istifa ettim. Kendi hür irademle demokratik hakkımı istediğim yönde kullanacak olmamdan neden rahatsız olduklarını da anlayamıyorum, ama sözümün arkasındayım. Geçmiş zamanlarda ne kadar milliyetçi isem şimdi de aynı derecede milliyetçiyim."

cihanBu haber 550 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,351 µs