En Sıcak Konular

Erzurum Nüfus Müdürlüğü'nde skandal

10 Eylül 2010 14:47 tsi
Referandumda oy kullanmak amacıyla kimliklerine TC numarası almak isteyenler sabah saatlerinde geldiği Erzurum Nüfus İl Müdürlüğü'nün kapalı olması nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.

Türkiye genelinde TC kimlik numarası olmayanların nüfus cüzdanlarını yenilemeleri için nüfus müdürlükleri bayramda da çalışıyor. Erzurum'da ise bugün sabah saatlerinde Nüfus Müdürlüğü'ne gelen çok sayıda vatandaş, Nüfus İl Müdürlüğü'nün kapalı olduğunu görünce işlerini yaptıramadan geri döndü.

Duruma tepki gösteren Muhlis Yıldız (40), referandumda oy kullanıp vatandaşlık görevini yerine getirmek için kimliğini değiştirmek istediğini, ancak nüfus dairesinin kapalı olduğunu söyledi. Yıldız, nüfus müdürlüklerinin bayramda açık olması gerektiğini hatırlattı.

Referandumda oy kullanabilmek amacıyla yürümekte zorluk çeken babası ile kimlik değiştirmeye gelen Fuat Yıldırım (40) ise tepkisini şöyle dile getirdi: "Bayram süresince nüfus dairelerinin açık olduğu söylenmişti. Ancak Erzurum'da nüfus müdürlüğü kapalı.Referandumiçin TC numarası gerekli, değiştirme zorunluğu var, bayram ziyaretlerini bırakıp geldik ama bizim gibi yüzlerce kişi Nüfus İl Müdürlüğü kapalı olduğu için geri döndü." diye konuştu.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ise koruması aracılığıyla yaptığı açıklamada, Nüfus İl Müdürlüğü çalışanlarının geç kaldığını ve nüfus müdürlüğünü açmaları için talimat vereceğini söyledi.

cihanBu haber 808 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,412 µs