En Sıcak Konular

AK Parti ile CHP arasında bayram şakası

10 Eylül 2010 12:37 tsi
AK Parti ile CHP arasındaki bayramlaşma da 'hayırlı bayramlar' şakalaşması oldu.

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Tekin Bingöl'ün Ramazan Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını temenni etmesi üzerine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, CHP'lilerin referandum sonrasında da 'hayırlı' ifadesini kullanmalarını istedi.

AK Parti Genel Merkezi'ndeki partiler arası bayramlaşmaya gelen CHP heyeti adına Genel Sekreter Yardımcısı Tekin Bingöl açıklama yaptı. Bayramın hayırlara vesile olmasını temenni eden Bingöl, Ramazan'ı ve bayramı, havasına uygun olarak uhrevi hava içinde yaşamak istediklerini, ziyaretlerini bu kurgu üzerine yaptıklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz ise CHP'nin kampanya süresince güzel âdeti tercih sebebi saydığını, 'hayırlı' kelimesini canı gönülden sıkça tekrar ettikleri için kendilerini tebrik ettiğini vurguladı. Kapusuz'un kampanya sonrasında da bu kelimeyi kullanmaya devam etmelerini temenni etmesi üzerine AK Parti bayramlaşma heyetinden Sait Yazıcıoğlu araya girerek "Hayırlı olmasını diliyoruz" dedi. Bu espiri CHP ve AK Partililerde gülüşmelere neden oldu.

'Hayır' kelimesini Yazıcıoğlu ve Kapusuz'un ağzından duymanın çok güzel bir şey olduğunu dile getiren Bingöl, "Hiçbir şeye yasak koymuyoruz. 'Hayır' kelimesini her zaman kullanmıştık, kullanmaya devam edeceğiz. AKP'li arkadaşlarımız hayırlara vesile olması diyerek kapatıyorlardı. Bakalım şimdi de yapacaklar mı."


"BUNDAN SONRA REFERANDUMLARDA KABUL VEYA RET KULLANILSIN"


Bingöl'den sonra sözü alarak arşivlere bakılması gerektiğini söyleyen Kapusuz, yasaklama olarak görmediklerini ancak CHP'nin geçmiş bayramlarda ve bu bayramlarda kullandıkları kelimelerin değiştiğini göreceklerini aktardı. Kapusuz yapılan şakanın ardından "Bayramları birlikte kutlamayı ülkenin yararına birlikte adımlar atmayı düşünüyoruz. CHP ne bir kelimeyi yasaklamıştır. Ne AK Parti 'hayır'ı yasaklamıştır. Böyle bir şey söz konusu değil. Halkoylaması bizde çok sık yaşanmadığı için belirli aralıklarla ortaya çıkıyor. Hukuki düzenleme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Yeni dönemde kabul veya ret olarak algılanması doğru olandır. Yasaya da uygun değil. Bu tartışmaya da noktayı koyarız."

Arşivlere bir gönderme de kendisinin yapacağını aktaran Bingöl, ret kelimesi olsa da AK Parti'nin ona karşı da bir tavır takınacağı öngörüsünde bulundu.

cihan

 Bu haber 647 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,267 µs