En Sıcak Konular

Bir teamül daha yıkıldı

10 Eylül 2010 11:16 tsi
Her sene alışık olduğumuz 'liderlerin bayram namazı' görüntüsüne bu yıl Gandi Kemal farkını koydu.

Kılıçdaroğlu, her sene bayram namazına giderek basın mensuplarıyla bayramlaşan eski genel başkanı Baykal'ın aksine bayram namazına gitmedi. Baykal ise camiye torunuyla birlikte geldi.

Muhafazakar kesime referandum sürecinde sıcak mesajlar veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bayram namazına gitmedi. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise Kılıçdaroğlu'nun tam tersine bütün bayram namazlarına katılırdı. Baykal, bayramı gerek Ankara gerekse memleketi Antalya'da karşıladığında o ildeki camilerde bayram namazına katılırdı. Baykal bayram namazına tek başına değil genelde torunu Alican ile gelirdi. Baykal aynı zamanda bayram namazı çıkışlarında cami cemaati ve burada onu karşılayan gazetecilerle bayramlaşır, bayramla ilgili iyi niyetli dileklerini dile getiren bir açıklama yapardı.

İFTARA KATILMIŞTI

Kılıçdaroğlu genel başkan olduktan sonraki ilk bayram namazına gitmezken, Antalya mitingi sonrasında Antalya'da Şefler Birliği'nin düzenlediği iftar programına katılmıştı. Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bu iftar yemeğinde Deniz Baykal ve CHP Genel Sekreteri Önder Sav da bulunmuştu.

Camiye torunuyla geldi

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bayram namazını Ümitköy'de kıldı. Baykal, Ümitköy Nazmi Beğen Camisi'ne torunu Alican ve Çankaya Belediye Meclis üyesi Atanur Göncü ile geldi. Çıkışta gazeteciler ve vatandaşlarla bayramlaşan Baykal, bütün vatandaşların ve İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı. Çifte bayram yaşandığını belirten Baykal, "A Milli Futbol Takımımız'a ve basketbol takımımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz" dedi. Daha sonra Ümitköy'deki bir simit fırınına giden Baykal, buradaki vatandaşlarla da bir süre sohbet ederek, bayramlarını kutladı.

yenişafakBu haber 526 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,550 µs