En Sıcak Konular

Densiz rahip Kuran yakmaktan vazgeçti

10 Eylül 2010 09:24 tsi
Densiz rahip Kuran yakmaktan vazgeçti
ABD'nin Florida eyaletinin Gainesville kentinde 11 Eylül'de Kuran'ı Kerim'in kopyasını yakacağını açıklayan rahip, planından vazgeçtiğini söyledi. Ancak rahip bir söz aldı..

ABD'nin Florida eyaletinin Gainesville kentinde 11 Eylül'de Kuran'ı Kerim'in kopyasını yakacağını açıklayan rahip, ''Sıfır Noktası'' olarak adlandırılan bölge yakınında inşa edilmesi planlanan caminin başka bir yerde yapılması sözünü aldıktan sonra planından vazgeçtiğini belirtirken, bazı kaynaklar, rahiple anlaşma yapıldığını yalanladı.

Rahip Terry Jones, Amerikan televizyonlarında canlı yayınlanan açıklamasında, caminin başka bir yere inşa edilmesi kararının, kendisini Kuran'ı Kerim'in kopyasını yakma planından vazgeçmesine ikna eden ''Tanrı'nın bir işareti'' olduğunu belirtti.

Jones, içinde bir caminin de bulunacağı ''Park51-Cordoba Evi'' adlı İslami Kültür Merkezinin proje yöneticilerinden İmam Faysal Abdül Rauf ile görüşmek üzere cumartesi günü New York'a gideceğini söyledi.

Rahip, ''Amerikalılar, orada cami görmek istemiyor, Müslümanlar da elbette Kuran-ı Kerim'i yakmamızı istemiyor. İmam, caminin başka bir yere yapılmasını kabul etti, biz de cumartesi günü yapmayı planladığımız eylemden vazgeçmeyi kabul ettik'' dedi.

Terör saldırısı sonucu yıkılan ikiz gökdelenlerin bulunduğu, ''Sıfır Noktası'' yakınında inşa edilmesi planlanan, içinde caminin de bulunacağı ''Park51-Cordoba Evi'' adlı İslami Kültür Merkezinin proje sorumlularından Daisy Khan ise ''Hiçbir şeyden haberdar değiliz'' diyerek, caminin başka bir yere yapılması yönünde proje değişikliği olmadığını belirtti.

haber7Bu haber 553 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,036 µs