En Sıcak Konular

Hollanda'yı karıştıran sperm!

9 Eylül 2010 21:25 tsi
Hollanda'da 'Ari ırkı' yaymak isteyen bir neo-Nazi'nin sperminin bazı klinikler tarafından kabul edilmesi tartışma yarattı.

Hollanda bir tüp bebek kliniğinin 'güçlü beyaz ırkı' genişletmek istediğini söyleyen bir neo-Nazi'nin spermlerinin kabul edilmesinin ardından bu tür kliniklerle ilgili düzenlemeleri sıkılaştırmayı düşünüyor...

Patrick de Bruin'in spermini sadece çocuk sahibi olmaya çalışan beyaz çiftlerde kullanılması şartıyla bağışladığı belirtiliyor. De Bruin aşırı sağcı internet forumunda 'Ari tohumlarını' 'Müslümanlar arasındaki yüksek doğum oranlarına' karşı bağışladığını yazdı ve ekledi: "Mümkün olduğu kadar çok sarışın, mavi gözlü çocuğun doğmasını istiyorum."

Bazı klinikler De Bruin'in teklifini redderken, iki merkezin (Arnhem'deki Rijnstate hastanesi ile Elsendorp Sint Geertgen kliniği) De Bruin'in spermini koşullarıyla birlikte kabul ettiği öne sürüldü.

Olay, yerel yayın yapan VARA televizyonu ile Kafka araştırma grubunun ortak çalışmasıyla ortaya çıkarıldı. Sint Geertgen kliniğinin, bağışçıların doldurdukları formlarda detaylı kısıtlamaları koymalarına izin verdiği de ortaya çıktı. Rijnstate sperm bankasının başkanı Pim Janssen, böyle bir olayın hiç yaşanmamış olması gerektiğini belirterek, hükümeti sperm bağışıyla ilgili daha katı kurallar belirlemeye çağırdı.

Janssen, kliniğinin olayın ortaya çıkmasının ardından söz konusu spermi yok ettiğini de belirtti. İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından işgal edilen Hollanda'da konu hassasiyetle karşılanıyor.

Ülkede son dönemde yükselişe geçen aşırı sağcı politikacılar da endişe kaynağı. Bunların başında İslamiyet'e ve Müslümanlara karşı ifadeleri ve eylemleriyle tanınan Geert Wilders geliyor.

internethaberBu haber 624 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,437 µs