En Sıcak Konular

BDP binalarına siyah bez astı

9 Eylül 2010 18:14 tsi
BDP, Hakkari'nin kısal kesiminde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 9 PKK'lı için yas kararı alıp, partinin tüm il ve ilçe binalarına siyah bez astı.

Hakkari'nin kırsal kesiminde önceki gece güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 9 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. BDP, 9 PKK'lının öldürülmesini protesto etmek için dün yas kararı aldı. Karar gereği, BDP'nin tüm il ve ilçe binalarına siyah bezler asılırken, bayramlaşma yapılmadı.

BDP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aksünger, parti olarak bayramlaşma programlarını iptal ettiklerini söyledi. PKK'nın eylemsizlik kararına rağmen operasyonların sürdüğünü söyleyen Aksüngür, şöyle dedi:

"20 Eylül'e kadar PKK'nın aldığı eylemsizlik kararına rağmen maalesef operasyonlar sürüyor. ve önceki gün kendini müdafa eden gerillalara yapılan saldırıda 9 gerilla hayatını kaybetti. Bayram arifesinde duyduğumuz bu acı nedeniyle ailelerin yaslarına ortak olmak ve operasyonları protesto etmek amacıyla parti binamıza siyah bez astık. 9 tane cenaze varken bayramlaşma içimize sinmedi. 9 İnsan gidiyor, 9 aileye 9 cenaze gelecek. Bizde karşı olduğumuzu, operasyonların durdurulması gerektiğini belirtmek için bayram programlarımızı iptal ederek siyah bez astık. Bu olay bir provokasyon da olsa, tek taraflı saldırı da olsa, ben umutluyum bir gün mutlaka barış ve kardeşliğinin oluşacağına inanıyorum"

milliyetBu haber 499 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,702 µs