En Sıcak Konular

'Bu sistem değişecek kardeşim'

9 Eylül 2010 12:45 tsi
'Bu sistem değişecek kardeşim' "12 Eylül'den sonra torunumun istikbalinden endişe duymayacağım, onun sorunsuz yaşayacağı bir döneme başlamak istiyorum."

Ünlü müzisyen Garo Mafyan, 12 Eylül'de oylanacak anayasa paketinden beklentisini bu sözlerle dile getiriyor.

ReferandumunTürkiyeiçin 'iyi günlerin' başlangıç olması umudunu taşıdığını söyleyen Mafyan, dileğini şöyle seslendiriyor: "Bu ülkeyi fanatik derecede seven bir insanım. Gidecek hiçbir yerim yok, hiçbir yere kaçmaya da niyetim yok. Öldüğümde de bu ülkede gömülmek istiyorum. Çünkü bu topraklara borcum var. Dileğim referandumdan çıkacak sonucun ülkenin hayrına olmasıdır."

Dedesi son saray doktorlarından biri olan Garo Mafyan, Türkiyeli bir Ermeni. Müziğin duayenlerinden biri aynı zamanda. Bugüne kadar Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Leman Sam, Ayşegül Aldinç, MFÖ'nün de aralarında bulunduğu onlarca sanatçının albümüne imza attı. Demokratik duruşuyla ön plana çıkan ünlü müzisyen ülkeyi ilgilendiren konulara duyarsız kalmıyor. 12 Eylül'de referanduma sunulacak paketi de okumuş. Buradaki bazı önemli değişikliklere dikkat çeken Mafyan, vergi borcu olan işadamlarının yurtdışına çıkışına izin verilmesini önemli bir gelişme olarak görüyor. Ardından yüklü miktarda vergi borcu bırakarak hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu Gazanfer Özcan'ın dramını hatırlatarak, şunları söylüyor: "Gazanfer Özcan bu ülkenin yetiştirdiği en önemli tiyatroculardan biri. Onu bu hale düşüren bu sistem ise kimse kusura bakmasın değişecek kardeşim. "

Referandumu siyaset üstü bir durum olarak gören ünlü müzisyen, yaşanan tartışmaların nedenini ise demokrat olmayı becerememeye bağlıyor. Mafyan, "Madem demokrasiye inanıyoruz. O zaman meseleCHPveyaAK Partimeselesi değil. İktidar hangisi olursa olsun icraatlarından memnunsan oy verirsin, değilsen seçimde oy vermezsin. Biz bu terbiyeyi henüz öğrenemedik." yorumunu yapıyor.

ZAMANBu haber 710 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,743 µs